Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

У Калуші військові та активісти пропонують створити безбар’єрний застосунок

Дискусія була покликана не просто обговорити проблеми маломобільних груп, але й спробувати знайти практичні рішення, які б допомогли у покращенні ситуації із безбар’єрністю у Калуші. Висунули ідею створення додатку який би міг стати місточком між тими, хто потребує допомоги, і тими, хто може її надати. 

Ділиться Інформатор.

Ветеран російсько-української війни Ігор Козак зазначив, що дана дискусія покликана не просто зібрати однодумців та обговорити важливі питання, а насамперед напрацювати практичні рішення та встановити вектор руху у питанні безбар’єрності у нашому місті.

Громадські діячі та активісти Тетяна Будзан, Андрій Сорохтей та Тетяна Кіндюх поділилися досвідом інспектування стоматологічної поліклініки, та інших медичних закладів міста, а також — як чекали у кріслі колісному на доступний громадський транспорт. Багатомісячні інспекції показали, що наявні пандуси потребують коректив, а у місті потрібно понизити щонайменше 178 бордюр.

Повну версію панельної дискусії “Між кроком і кліком…” можете переглянути нижче:

До дискусії долучалися й інші учасники. Калушанин Микола Лісненко звернув увагу на ситуацію поблизу райлікарні на вул. Каракая, зауваживши, що лише після виходу матеріалу на “Інформаторі” “спотикач” таки було перенесено із тротуару. Хоча до того чоловік неодноразово звертався до відповідних служб, аби його прибрали, однак відповіді не отримував.

Однією із цілей дискусії була презентація  ідеї мобільного додатку, який би міг стати місточком між тими, хто потребує допомоги, і тими, хто може її надати. У додатку розміщуватиметься інтерактивна карта, на якій буде інформація про аптеки, адмінбудівлі, заклади харчування та рівень їх доступності.

Окрім цього планується розмістити інформацію про різноманітні послуги, продаж медичних товарів чи знижки, якими можуть скористатися люди із інвалідністю. Ігор Козак просуває ідею чата, де можна буде допомогти людині з інвалідністю чи з маломобільних груп дістатися, наприклад до лікарні чи барбершопу чи перукарні. У ідею вкладено також можливість розміщення вакансій, якими можуть скористуватися маломобільні люди.

Водночас підприємці висловили думку, що спочатку необхідно створити чек-лист інклюзивних змін, у якому необіхдно прописати виконавців. Власне завдяки співпраці із бізнесом, розповіла громадська діячка Ольга Бойко, раніше було облаштовано три санітарні кімнати та ветеранський простір у лікарні, що у Підгірках.

Учасники торкнулися й питання Ради безбар’єрності, яка нещодавно була створена у Калуші. Ігор Козак зауважив, що вона на 75% вона складається із чиновників, хоча так не має бути, адже до складу мають входити громадські діячі, активісти, журналісти та громадськість.

Керівниця Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас-Прикарпаття” Світлана Фоміна поділилася досвідом роботи такої ради у Краматорську, що на Донеччині. За словами громадської діячки, чиновники повинні рахуватися із думкою громадськості та зокрема цієї ради:

“У Краматорську вже діє така рада безбар’єрності. Влада нічого не вирішуває без нас. Спочатку вони питаються у нас, що необхідно зробити. Спочатку громадськість, а потім вже влада”

Громадська діячка вважає, що така Рада безбар’єрності повинна складатися у співвідношення 50/50 – із представників влади та громадськості, а саме з числа людей із інвалідністю:

“Мусить бути 50 на 50. Люди з інвалюдністю різних нозологій: представники слабозорих, слабочуючих, люди із порушеннями опорно-рухового апарату, люди, які захищають права людей із ментальними порушеннями. Це має бути 50 на 50. Тільки так, не інакше”.

До теми — Новостворена Рада безбар’єрності в Калуші на 75% складається з чиновників

Світлана Фоміна пригадала, що коли на Донеччині працювали ради безбар’єрності, то засідання обласної ради розпочиналося із огляду питання: “Що ви зробили по доступності?” Однак, на формування такого ставлення, за її словами, пішло щонайменше 10 років:

“Це було складно. Ми постійно виборювали право на життя. Ваша команда мусить відстоювати ці права. Ми вам допоможемо, як ми це робили у Краматорську. 10 років нам знадобилося, щоб сформувати саме таке відношення та повагу до нас”

Наостанок присутні закликали бізнес долучатися до просування безбар’єрних ініціатив, адже за словами Ігоря Козака “йдеться подолання бар’єрів між усіма і владою в тому числі”.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору