Інформатор Калуш

ТРЕШ

Російський ударний дрон влучив в укриття Чорнобильської АЕС: які наслідки

Російський ударний дрон влучив в укриття Чорнобильської АЕС

У ніч на 14 лютого ворожий ударний безпілотник влучив в укриття 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції. Дрон був із фугасною бойовою частиною.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський, передає Інформатор.

“Укриття на ЧАЕС було пошкоджене цим дроном. Пожежу загасили. На даний час радіаційний фон не підвищувався, і за цим постійно стежать. За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві”, — йдеться у дописі.

Укриття, зазначив глава держави, Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою – з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей.

“Єдина держава у світі, яка може атакувати такі обʼєкти, окуповувати територію атомних станцій та вести бойові дії, взагалі не рахуючись із наслідками, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світові”, — додав він.

На даний час вибух на Чорнобильській АЕС у ніч на 14 лютого підтвердило і МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії). відомо, що дрон влучив у дах ізоляційної споруди нової захисної оболонки, яка захищає зруйнований четвертий реактор на ЧАЕС.

Після удару російського дрона по укриттю енергоблока показники радіаційного фону залишаються в межах норми, інформує ДСНС України. На проммайданчику ЧАЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень. Моніторинг триває.

На цю годину Міністерство енергетики повідомило МАГАТЕ про всі обставини нічної атаки і закликало активізувати міжнародні зусилля, щоб змусити росію припинити терористичні атаки на ядерні обʼєкти.

“З огляду на серйозність цієї ситуації Україна наголошує, що російські атаки на критично важливу енергетичну інфраструктуру, особливо на ядерні об’єкти, є абсолютно неприпустимими. Будь-яке порушення цілісності захисних бар’єрів, систем електропостачання чи моніторингового обладнання може мати серйозні наслідки не лише для України, а й для всього регіону”, — йдеться в інформації на сайті Міністерства.

Міністр енергетики Герман Галущенко назвав ситуацію безпрецедентним актом російського ядерного тероризму та закликав терміново активізувати зусилля світової спільноти.

Що таке укриття ЧАЕС

За кілька місяців після найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, що сталася на Чорнобильській атомній станції 26 квітня 1986 року, над четвертим реактором станції збудували об’єкт “Укриття”, який з часом почали називати “Саркофаг”. Планувалося, що він слугуватиме 30 років, пише ВВС_Україна. Але швидко виявилося, що навіть “Саркофаг”, побудований із сотень тисяч тонн бетоносуміші і металоконструкцій, не є повністю герметичним та вкривається щілинами і шпаринами, загальна площа яких з часом сягнула понад тисячі квадратних метрів.

Тому 2007 року після тривалих переговорів із європейськими партнерами уряд України, Європейський банк реконструкції та розвитку, а також консорціум французьких компаній “Новарка” підписали угоду про будівництво нового укриття. Повністю завершили роботи в 2019 році. Станом на зараз укриття ЧАЕС — це найбільша рухома наземна конструкція світу, яка має близько 165 метрів завдовшки, 260 метрів завширшки і 110 метрів заввишки. Загальна вага усього об’єкту з обладнанням — близько 31 тисячі тонн. Площа загального покриття Чорнобильського сталевого гіганта – 86 тисяч квадратних метрів, що дорівнює 12-ти футбольним полям.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору