Калуш До сайту

Калуська влада вперше озвучила результати моніторингу безбар’єрності. Ветеран закликав не імітувати | ВІДЕО

Перше засідання ради безбар’єрності в Калуші: чиновники перерахували проблеми та пообіцяли взятися за їх вирішення, ветеран — закликав не імітувати бурхливу діяльність.

Інформатор розповідає подробиці.

Перше засідання нового дорадчого органу при Калуській міській раді присвятили оцінці ступеня безбар’єрності закладів та послуг. З’ясувалося, що в 2024 році на виконання постанови Кабміну в Калуській громаді вже проводили оцінку ступеня фізичної безбар’єрності. Не в усіх закладах, але загалом, як повідомили в управлінні архітектури, було обстежено 225 об’єктів. Йдеться про пішохідні шляхи, зупинки громадського транспорту, споруди цивільного захисту, заклади освіти, ЦНАП тощо.

Результати цих досліджень — невтішні. Управління соцзахисту, УЖКГ, надзвичайних ситуацій, архітектури, освіти… є бар’єрними. Укриття у громаді також є бар’єрними. У переліку важко доступних — басейн “Посейдон” та низка інших соціально важливих закладів міста. Відносним успіхом у плані доступності може похвалитися хіба що ЦНАП і то більше всередині, адже територія зовні явно потребує поліпшень.

“Є проблема. Приблизно на 30 вулицях є 195 пішохілних переходів, які потрібно понизити, влаштувати біля них тактильну плитку. В межах того бюджету, який у нас є, будемо це поступово робити. Є проблема в пандусах. Біля житлових будинків їх у місті є 20, але встановлювали їх лише там, де були такі звернення від людей з інвалідністю”, — зазначив начальник управління ЖКГ Тарас Фіцак.

До теми: Новостворена Рада безбар’єрності в Калуші на 75% складається з чиновників

Емоційно звернувся до членів ради ветеран Ігор Козак. Він закликав не імітувати діяльність та висловив думку, що чиновники почали думати про питання безбар’єрності лише тому, що запахло виборами.

“Чому ви тільки зараз почали про це говорити? Ви вже на цій каденції довший час. запахло виборами, я так бачу, і з Кабміну спускають певні завдання… Це імітація бурхливої діяльності”, — зазначив він та висловив пересторогу, що зараз у місті почнуть говорити про безбар’єрність, скличуть кілька засідань, а тоді може відбутися зміна владної команди і все зійде на нульову позицію.

Яким був спітч ветерана та представників влади — дивіться у відео:

Окрім зовнішнього ворога, який веде зараз війну з Україною, у нас, каже ветеран, є ще внутрішній ворог — байдужість, некомпетентність та корумпованість чиновників.

“Якщо у когось є якась будівельна компанія, яка вже готова реалізувати ту чи іншу програму по безбар’єрності, то давайте від цього відмовляємося зразу. Бо я так розумію, що бізнес окремих осіб представлений і в нашій міській раді. Цих моментів не має бути, якщо ми хочемо зробити якесь благе діло для громади…” — закликав Ігор Козак.

У міській раді на критику ветерана відреагували обіцянкою, що це питання справді буде пріоритетним.

“Створення умов безбар’єрності — це є пріоритет номер один після підтримки Збройних Сил. Однозначно ми це будемо робити. Я з вами повністю згідний, що корумпований чиновник однозначно з нами працювати не має”, — відповів міський голова Андрій Найда та акцентував, що він не сприймає людей, які шукають власної вигоди.

За підсумками першої наради, що загалом тривала близько двох годин, було вирішено:

Відтепер питання забезпечення доступності до закладів у громаді будуть щотижня обговорювати на вівторкових нарадах у міського голови. Запрошують до ради безбар’єрності і всіх охочих з числа мешканців, особливо — людей з інвалідністю, які мають відповідний досвід та щодня стикаються з бар’єрами.

Тетяна Кіндюх

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08