Інформатор Калуш


ДОЛИНА

У Долині створили раду безбар’єрності. У складі — 7 чиновників і 2 представники громадськості

У Долині створили раду безбар'єрності. У складі — 7 чиновників і 2 представники громадськості

Рішення про утворення Ради безбар’єрності у Долині ухвалював виконавчий комітет. Затверджено також Положення, яким керуватиметься цей орган у своїй діяльності.

Пише Інформатор.

У рішенні виконкому вказано, що його розроблено, враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р “Про схвалення Національної стратегії із створення  безбар’єрного простору в Україні на період 2030 року”, з метою ефективного забезпечення безперешкодного середовища для всіх груп населення, в тому числі осіб з інвалідністю та інших категорій маломобільних груп населення на території Долинської міської територіальної громади.

До складу Ради безбар’єрності Долинської міської територіальної громади увійшли:

  • заступник міського голови Віктор Громиш
  • начальниця відділу містобудування та архітектури Тетяна Гошовська
  • провідний спеціаліст відділу державного архітектурно-будівельного контролю міської ради Степан Савчин
  • начальник управління житлово-комунального господарства Сергій Гаргат
  • працівниця відділу капітального будівництва управління благоустрою та інфраструктури Віта Гамар
  • начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та реінтеграції ветеранів Любомир Кіщук
  • двоє представників громадськості — Іван Дубів і Андрій Мерунович.

Очолюватиме Раду безбар’єрності міський голова Іван Дирів.

Таким чином, новоутворена Рада в Долині майже на 80% складається з чиновників. Аналогічно — як у Калуші, де, нагадаємо, склад ради — на 75% чиновницький. Щоправда, кількісно Рада безбар’єрності в Калуші вже є значно більшою (загалом вона має 40 представників) і місцева влада декларує готовність цей перелік розширити ще.

До теми: Калуська влада вперше озвучила результати моніторингу безбар’єрності. Ветеран закликав не імітувати | ВІДЕО

У Долині Рада буде тимчасовим консультативно-дорадчим органом виконавчого комітету Долинської міської ради. Її завданнями є:

  1. Сприяння створенню безбар’єрного простору в економічному, освітньому, інформаційному, фізичному та суспільно-громадському напрямах, а також перевірці результатів діяльності за такими складовими: безбар’єрність вулиць і приміщень, безбар’єрність публічних послуг, безбар’єрність товарів загального користування, безбар’єрність публічної інформації.
  2. Сприяння формуванню та реалізації стратегічних, операційних і фінансових документів й показників виконання щодо системного впровадження конкретних заходів на території Долинської міської громади з тим, щоб в довгостроковій перспективі формувати безбар’єрний простір, враховуючи потреби усіх верств населення, створюючи комфортні умови життя для всіх, прибираючи бар’єри та обмеження.
  3. Сприяння захисту й забезпечення повного та рівного здійснення всіма людьми всіх належних їм прав й основоположних свобод, заохочення до поважання людської гідності.
  4. Підготовка пропозицій щодо формування та реалізації політики самостійних структурних підрозділів Долинської міської ради та управлінь, відділів і служб виконавчого комітету Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області у сфері створення безбар’єрного простору.
  5. Визначення шляхів, механізму і способів вирішення проблемних питань, що виникають під час реалізації державної та місцевої політики Долинської міської територіальної громади у створенні безбар’єрного простору.
  6. Сприяння забезпеченню координації дій органів державної влади та місцевого самоврядування з питань створення безбар’єрного простору   на території Долинської міської територіальної громади.
  7. Підготовка пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази та підвищення ефективності діяльності самостійних структурних підрозділів Долинської міської ради та управлінь, відділів і служб виконавчого комітету Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області з питань створення безбар’єрного простору.
  8. Моніторинг показників, індикаторів, контрольних точок виконання завдань за напрямами безбар’єрності у Долинській міській територіальній громаді.
  9. Моніторинг суспільної думки щодо просування у реалізації кроків до безбар’єрного простору у Долинській міській територіальній громаді.
  10.  Формування переліку заходів для досягнення поставлених цілей із створення  безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю та інших категорій маломобільних груп населення на території Долинської міської територіальної громади щодо формування та реалізації політики у сфері створення безбар’єрного простору.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору