Інформатор Калуш

ГРОШІ

У Калуші наближається аварійна зупинка очисних споруд

Очисні споруди

28 працівників цеху очисних споруд ТОВ “Карпатнафтохім” підписали колективне звернення до генерального директора та міського голови через загрозу аварійної зупинки роботи підприємства.

Ділиться Інформатор, посилаючись на Вікна.

28 працівників цеху очисних споруд ТОВ “Карпатнафтохім” підписали колективне звернення, адресоване генеральному директору підприємства Івану Підсадюку та міському голові Калуша Андрію Найді. У своєму листі вони повідомляють про критичну ситуацію на підприємстві, яка може призвести до аварійної зупинки очисних споруд.

У серпні 2024 року через затримку виплат заробітної плати дві третини працівників покинули цех, а весь обсяг робіт ліг на плечі тих, хто залишився. З того часу відбулися ще поодинокі звільнення з цієї ж причини, що призвело до ще більшого навантаження та ускладнення умов праці”, – йдеться у зверненні.

Також там повідомляється, що до цього часу питання своєчасної виплати заробітної плати – у повному обсязі, частково чи за встановленим графіком – так і не було вирішено адміністрацією підприємства. Також не здійснено необхідного доукомплектування цеху обслуговуючим персоналом. Попри це, усвідомлюючи свою відповідальність за функціонування критично важливих об’єктів міста та єдиного в Україні нафтохімічного заводу, який, на їхню надію, відновить діяльність, працівники продовжують виконувати свої обов’язки.

Водночас комунальне підприємство “Калуська енергетична компанія”, підпорядковане Калуській міській раді, накопичило значний борг за отримані послуги з очищення стічних вод та не здійснює регулярних платежів. У той же час ТОВ “Карпатнафтохім”, перебуваючи у стані простою, не отримує доходів, що унеможливлює виплату заробітної плати працівникам.

Окрім цього, у цеху спостерігається гостра нестача робочого персоналу, а технічне обладнання поступово виходить з ладу через відсутність належного обслуговування. Додатковою загрозою є те, що 28 лютого спливає строк бронювання від мобілізації невеликої кількості військовозобов’язаних чоловіків, які відіграють ключову роль у роботі цеху.

Колектив заявляє, що опинився наодинці з цими проблемами, оскільки наразі не отримав жодної конкретної відповіді щодо подальших дій у такій критичній ситуації.

Питання “Хто за таких умов продовжуватиме працювати та хто нестиме відповідальність за надійність функціонування очисних споруд, враховуючи, що їхнє обладнання найближчим часом може вийти з ладу?” залишається без відповіді“, – зазначено у зверненні.

Колектив цеху очисних споруд звертається з вимогою терміново забезпечити стабільні платежі від “Калуської енергетичної компанії” за надані послуги, відновити регулярну виплату заробітної плати, гарантувати працівникам бронювання від мобілізації, а також укомплектувати цех матеріальними ресурсами та необхідним персоналом. У протилежному випадку люди будуть змушені звільнятися.

Як повідомив “Вікнам” один із працівників очисних споруд, тільки йому підприємство заборгувало понад 100 тисяч гривень заробітної плати. Крім того, через відсутність відрахувань до Пенсійного фонду з початку 2024 року працівникам не нараховується трудовий стаж. По суті, вони працюють безоплатно, а вже за кілька днів втратять бронювання. У разі відсутності змін у ситуації колектив вважає, що матиме повне моральне право не виходити на роботу.

Варто зазначити, що подібна критична ситуація з очисними спорудами вже була у центрі уваги міської влади минулого року. Раніше в цеху очищення стічних вод працювали 67 осіб. На середину червня 2024 року звільнилася приблизно третина колективу. Більшість тих, хто залишився, подали заяви на звільнення з 1 липня. Коли ж питання виплати заробітної плати не було вирішене, дату звільнення перенесли на 1 серпня.

Проте ситуація не змінилася, і 31 липня за власним бажанням звільнилися 28 із 38 працівників цеху очищення стоків ТОВ “Карпатнафтохім”. Того ж дня міська влада ініціювала перемовини зі звільненими співробітниками, закликаючи їх повернутися до роботи. Було запропоновано виділити комунальному підприємству “Калуська енергетична компанія” 2 мільйони гривень для сплати ТОВ “Карпатнафтохім” за очищення стічних вод. Зокрема, йшлося про те, що кожен із працівників, які погодяться повернутися, має отримати мінімум 30 тисяч гривень заборгованої зарплати у найкоротші терміни.

Виплати працівникам були здійснені у середині серпня.

Варто нагадати, що з початком повномасштабного вторгнення підприємство припинило виробничу діяльність через логістичний колапс, зокрема через зупинку постачання сировини. На даний момент працюють лише допоміжні підрозділи, серед яких – цехи очищення стічних вод, водопостачання та каналізації. Це пов’язано з тим, що підприємство здійснює централізоване водопостачання частини Калуша.

Фактично, “Карпатнафтохім” функціонує у режимі критичної інфраструктури, забезпечуючи підтримку необхідних умов для зберігання залишків сировини та готової продукції.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору