Інформатор Калуш


ВЛАДА

Хитрощі влади чи депутатська неуважність? У Калуші люди дві години даремно чекали тарифних рішень | ВІДЕО

У Калуші представники громади дві години чекали тарифних рішень

“Акційної” для калушан вартості водопостачання та водовідведення у лютому та березні вже не буде. Питання, яким пропонували залишити минулорічну вартість ще на два місяці за рахунок відшкодування різниці з бюджету, зняли з порядку денного. При чому так, що не спам’яталися ні представники громади, які прийшли на сесію відстояти це питання, ні депутатка, яка проєкт подавала. Як так сталося?

З’ясовував Інформатор.

Сесія Калуської міської ради розпочалася традиційно: гімн, молитва, хвилина мовчання… Відтак — оголошення “рішень” погоджувальної ради (зборів керівників фракцій та депутатів, які відбуваються напередодні сесії з метою узгодження питань порядку денного).

Оголошуючи пропозиції погоджувальної ради, секретар Калуської міської ради Віктор Гільтайчук озвучив низку зауважень до окремих рішень, назвав питання, які потребують доопрацювання, і ті, які пропонують розглянути швидше, аніж визначено їх порядковим номером (зокрема №125, 126, 127 і 128 розглянути після питання №28), а також зазначив, що пропонується зняти з порядку денного питання №129 і №130 “як такі, що оформлені неналежним чином і не підготовлені до розгляду ради”.

Пропозиції погоджувальної ради “пакетом” поставили на голосування. Їх депутатський корпус підтримав одноголосно, а відтак підтримав і порядок денний в цілому.

Що ж відбулося?

За день до цього соцмережами активно поширювали заклик до представників громади прийти на сесію та “дотиснути” питання по воді. Адже обіцяної незалежної перевірки тарифу після гучних громадських слухань так і не відбулося. А січневе рішення щодо “замороження” тарифів на рівні попереднього року стосувалося лише одного місяця й надалі втрачає чинність. Тож, депутатка Ольга Сікора на лютневу сесію запропонувала продовжити термін дії цього рішення ще на лютий і березень. А іншим проєктом запропонувала внести зміни в грудневе рішення, яким були затверджені тарифи на 2025 рік.

І депутатка, й ініціативна група були впевнені, що їхні питання — під номерами 125 і 126. Але в порядку денному вони насправді стояли останніми — під номерами 129 і 130. І саме їх було знято.

Зрозуміли це — надто пізно: на цей момент уже минуло понад 2 години рутинної сесії, а на Інформаторі з’явилася публікація про зняті питання.

“Андрію Михайловичу, у нас екстрене звернення, бо ми не чекали, що нас так підведуть і таким злочинним шляхом поміняли номера наших питань і потім виключили з порядку денного. Це вам не пройде, бо ми звернемося на ім’я Шмигаля (прем’єр-міністра України, — ред.), на ім’я президента. Ми вас прославимо на всю Україну і будемо збирати підписи за вашу відставку. Ображайтеся або не ображайтеся. По якому праву наші питання викинули з порядку денного?!” — виголосила біля мікрофона одна з представниць ініціативної групи Світлана Ткачук.

“Є порядок денний, який ми прийняли”, — заперечив міський голова Андрій Найда.

Маніпуляцією цифрами назвала цей процес інші активістка, Світлана Вітковська. Вона зауважила, що могли бодай назвати не просто номера рішень, а вказати їхні назви, тоді всі присутні розуміли би, що відбувається.

Громада у Калуші дві години даремно чекала тарифних рішень | ВІДЕО

Авторка знятих проєктів рішень також звинуватила владу в маніпуляції та у тому, що депутатів неналежно ознайомлюють з питаннями, які виносять на розгляд сесії.

“Нам підсунули порядок денний із зміненим цифровим значенням наших питань”, — зазначила Ольга Сікора.

Відтак додала, що замість 125-го питання, яке мало бути її, у порядку денному з’явилося питання про звернення до прем’єр-міністра України, але самого тексту вона як депутатка в очі не бачила, бо його попередньо не скинули:

“Може комусь подобається голосувати за те, чого не знаєш? У роздрукованих додатках цього питання немає, у тих матеріалах, які нам скинули на електронну пошту, немає теж. Є лише у планшетах, які ми використовуємо вже під час сесії. Це депутат має на сесії ознайомлюватися зі зверненням?”

У відповідь міський голова підкреслив, що все — в межах Регламенту Калуської міської ради і юрист це підтверджує. Ніхто цифрами, каже Андрій Найда, не маніпулював. Активістів він попросив не зривати сесію.


Відео — із запису сесії, що оприлюднене на сайті Калуської міської ради

Після сесії на сторінці міської ради опублікували пост-роз’яснення. В ньому йдеться, що на засідання погоджувальної ради перед сесією не з’явилися чотири депутати, в тому числі й Ольга Сікора. А перед пленарним засіданням 27 лютого кожен депутат отримав друкований варіант порядку денного, він був розміщений і у фойє концертного залу, а всі питання є також і в планшетах, за допомогою яких депутати голосують.

У дописі описано також, які саме зауваження були до проєктів рішень Ольги Сікори і чому ці проєкти, врешті запропонували зняти. Одна з причин — депутатка не прийшла доповідати на жодну з трьох депутатських комісій, які ці проєкти перед сесією мали розглядати.

У коментарі Інформатору Ольга Сікора пояснила: погоджувальні ради не відвідує принципово, бо не схвалює проведення таких мінісесій за зачиненими від громади дверима. Питання тарифів із порядку денного, за її словами, просто викинули. Тому після всього цього був варіант щодо скликання позачергової сесії міської ради, але навряд чи серед депутатського корпусу знайдеться 17 депутатів, які будуть готові її підтримати, адже більшість підтримує дії мера та інших представників влади. Більш вірогідно, що питання можуть бути у порядку денному аж на чергову сесію, що плануватимуть на кінець березня. До того часу, можливо, вже будуть якісь результати і щодо перевірки тарифів незалежною компанією, договір із якою обіцяли підписати вже після сесії.

Додамо, що цього ж дня на сесії міської ради було схвалено кілька дотичних до питання тарифів рішень. Зокрема, затвердили Програму місцевого субсидування, погодили залучення незалежної компанії для перевірки тарифів та пообіцяли депутатську перевірку самого КП “Калуська енергетична компанія”. Про ці та інші рішення — детальніше згодом.

Тетяна Кіндюх

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору