Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

На Чернігівщині знищили масове поховання жертв Голодомору бо… не вважали цвинтарем

Бульдозери у Ладанській громаді,  що на Прилуччині знищили масове поховання жертв Голодомору, адже місцева влада не вважає дане місце цвинтарем. Вони не зупинилися навіть попри спротив мешканців села. 

Повідомляє Інформатор, покликаючись на Українську Правду Життя

Акт вандалізму відбувся у селі Івківці Ладанської громади Чернігівської області. Тут поховано щонайменше 162 людини, які загинули внаслідок штучно спровокованого срср геноциду українського народу – Голодомор. Водночас селищний голова  Роман Ювченко керується тим, що роботи на місці цвинтаря здійснюються за рішенням виконавчого комітету та відповідно до програми благоустрою.

Посадовець додав, що в плані територіальної громади ділянка, на якій проводять грейдерування, не вважається кладовищем і роботи з вирубування чагарників та розрівняння землі були проведені саме на частині ділянки старого цвинтаря, яка не містить візуальних ознак будь-яких поховань.

Сюжет телеканалу “Прилуки”: 

На факт вандалізму вже відреагували у Національному музеї Голодомору та зазначили, що поховання у Івківцях входить до переліку тисяч місць масових поховань часів Голодомору, а у селі від голоду померли діти:

“Згідно з Національною книгою пам’яті, в роки Голодомору в Івківцях загинуло від голоду щонайменше 162 людини, серед них – велика кількість дітей. І це лише ті, чиї імена встановлено. Більшість із загиблих знайшли свій останній спочинок саме тут, на старому кладовищі. Селяни дотепер відвідують могили рідних.

Цвинтар у Івківцях зазначається одним з понад тисячі місць масового поховання на території України в геоінформаційній системі “Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду”, яка була створена співробітниками Музею Голодомору ще у 2019 році”.

Попри спротив місцевих жителів, земельні роботи припиняти не планують. Натомість обіцяють озеленити територію та на ній встановити меморіал жертвам Голодомору. Національний музей Голодомору-геноциду звернувся до голови Ладанської ТГ та голови Прилуцької РДА з повідомленням про цінність і важливість збереження цього місця поховання періоду Голодомору, а також з проханням максимально відновити благоустрій меморіальної території та маркувати її.

Додамо, що у Калуській громаді встановлено єдиний пам’ятник жертвам Голодомору. Пам’ятний хрест встановлено у селі Мислів у 1995 році/ В основі пам’ятного знаку — залізний хрест, обплетений терновим вінком із дзвоником посередині. Він помальований у чорний колір. До хреста прикріплено букет золотистих колосків.

Під композицією — табличка з короткою історичною довідкою:

“Пам’ятник жертвам злочинно-спланованого московсько-комуністичною імперією голодомору на Україні. Загинуло близько 20 міліонів чоловік та 5 міліонів було розстріляно, як куркулів України, тобто найліпших господарів. Найстрашніший голодомор був зроблений в 1932-1933 р. Він забрав за цей час 15 міліонів українців”.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору