Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

Білити чи не білити навесні дерева? Яка насправді користь чи шкідливість цієї процедури

dereva (1)

Навіщо білити дерева навесні? Серед людей існує безліч версій, серед яких одні кажуть для краси, інші говорять для захисту від шкідників. Є й такі, що стверджують про те, мовляв весняна вапняна побілка ніякої користь не дає деревам, а натомість приносить їм лише шкоду.

Пише Інформатор.

Чи варто білити навесні дерева: одні господарі “за”, але є й ті, хто проти такої процедури. Інформатор поцікавився у господинь Калущини, які поділилися своїми версіями чи варто робити або не робити побілку дерев.

Жителька гірського села Луги Калуського району Ганна Грелюк вважає, що варто щороку здійснювати побілку дерев. Жінка зазначила, що білити потрібно всі дерева, а не лише плодові. Для молодих дерев господиня використовує слабші розчини і зменшує концентрацію вапна. Пані Ганна зазначає, що особливо варто білити молоді дерева, бо їхня тонка кора легко може пошкодитися від сонячних опіків. Каже, що осіння побілка виконується для захисту дерев від тріщин, хвороб і шкідників, а  весняна для захисту стовбура та гілок від опіків, оскільки в цей час сонце дуже активне, а на рослинах ранньою весною  немає листя, яке могло би захистити кору від перегріву.

Жінка наголосила, що побілку дерев у їхньому селі здійснюють практично всі його жителі. І в найближчі дні дерева також планують побілити біля сільського клубу, сільради і на території двох місцевих церков.

dereva2

Про те, що весняна побілка не приносить ніякої користі деревам, переконана жителька селища Перегінське Марта Люльчак. Вона говорить, що побілку дерев люди роблять лише для краси.  А щоб побілка й справді принесла користь для дерева, то її варто краще робити у грудні або до настання морозів. Саме така побілка із використанням вапна захистить дерева від сонця взимку. Перегінчанка каже, що навіть і в лютому коли теплі і сонячні дні можна побілити плодові у саду. Пані Марта вважає, що люди просто з року в рік звикли і білять дерева за деякий час до Великодня, таким чином наводять порядок та красу біля своїх будинків.

“Взимку, стовбури дерев вдень від сонця нагріються, а вночі температура падає і виникають морозобійні тріщини. Саме тоді осіння побілка буде корисна і захистить деревця від прогрівання. Також білити варто і персики. Але їх варто розчином покривати повністю, а не тільки стовбур. Такий метод захистить від передчасного розпуску бруньок, якщо є потепління посеред зими”, – поділилася пані Марта.

А ще жінка переконана, що весняна побілка не захищає від шкідників, як переважно люди так вважають. Жінка також рекомендує у вапняний розчин додавати мідний купорос, який і є ефективним від комах.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору