Крісло було викрадено настоятелем РПЦ Никодимом Руснаком у 1980-их., тоді коли УГКЦ ще діяла у підпіллі, а собором св. Юра керувала рпц. Крісло потребує реставрації.
Розповідає Інформатор, покликаючись на Український католицький університет
Першим про повернення митрополичого крісла повідомив священник УГКЦ зі Львова о. Юстин Бойко:
“Крісло митрополита Андрея з митрополичих палат повернулося до Львова з Курщини у 160-ліття митрополита Андрея завдяки воїнам ЗСУ і капеланам”
Воно було викрадене наприкінці 80-х тодішнім митрополитом РПЦ Никодимом Руснаком та вивезене на територію Курської області.
Українські військові вивезли крісло з території росії до України. Цінний артефакт до Святоюрського собору повернув старший пастор Церкви Християн Віри Євангельської Віталій Марченко:
“Мені одного дня зателефонував сержант зі Львова і розповів, що бійці звільняли територію і знайшли крісло. Один із реставраторів їм сказав, що це в кінці 80-х на початку 90-х років минулого століття митрополит РПЦ Никодим Руснак, якого вигнали зі Львова, він перебував у Харкові і вивіз це крісло. Потім він помер, а крісло виявилось у реставратора. Йому пропонували за нього 5 тисяч євро, але він його не продав. А коли прийшли українські військові, то сказав їм, що хоче повернути це крісло», – каже пастор Валерій Марченко
Повернення цінного артефакту журналістам “Суспільне Львів” підтвердили й у пресслужбі Львівської архієпархії УГКЦ:
“Тоді єпископом був такий Никодим Руснак. Власне у 1989 році він втікає і забирає дуже багато цінних речей, зокрема ті речі, які належали митрополиту Андрею Шептицькому з палацу. Після Никодима, коли УГКЦ вже була відновленою церквою, повернулися з підпілля і, зайшовши в палати, побачили, що вони фактично порожні. Грубо кажучи, коли вивозили наших священників, там були цінні речі, а в період підпілля це все повивозилося. І от цей єпископ Никодим був тим останнім, який вивозив ці речі“, — розповідає отець Михайло Квасюк.
Після реставрації крісло передадуть музею митрополита Андрея Шептицького на вулиці Кривоноса.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08