Калуш До сайту

“Замороження” тарифів на воду для населення у Калуші не продовжили. Як голосували депутати?

Йшлося, як зауважила авторка проєкту рішення, депутатка Ольга Сікора, про двохмісячний термін — лютий і березень. У цей період триває перевірка правильності нарахованих тарифів спеціально найнятим аудитором.

Повідомляє Інформатор.

Проєкт рішення, яким пропонувалося призупинити грудневе рішення виконкому щодо встановлення вартості водопостачання та водовідведення, перед сесією розглядали на депутатських комісіях. Було багато суперечок і на цих засіданнях, і власне, в сесійній залі.

З ключового, на чому акцентувала ініціаторка проєкту рішення Ольга Сікора:

Ось кілька цитат із виступу Ольги Сікори:

“Не всі, так як заступники і чиновники, мають по 100 тисяч зарплати. Люди живуть сьогодні за межею бідності і ще допомагають військовим”. 

“Якщо за січень на покриття різниці в тарифах було виділено 2,7 млн гривень, а фактично вийшло 1,6 млн гривень, то понад мільйон гривень залишився. Ще 500 тисяч на місяць або ж два мільйони загалом у бюджеті можна знайти”.

“Чи знають наші чиновники, зокрема, заступники міського голови, що вони є похідною від депутатів? Це депутати за них голосують і депутати можуть їх знімати, а не вони голосують за депутатів і керують депутатами…”

З ключового, на чому акцентував заступник міського голови Богдан Білецький:

Що це за програма і на кого поширюється, Інформатор писав раніше у матеріалі “Пільги на воду в Калуші рахуватимуть на увесь рік. Хто може отримати гроші, де і скільки?”

Ось кілька цитат із виступу Богдана Білецького:

“Звідки взялися ті 2,7 млн гривень у січні? Це була “перекидка” коштів з оплати за очистку стоків. Тобто ті кошти, які не включені в тариф, які і так взяла на себе міська рада. Сума для “Калуської енергетичної компанії” була передбачена на рік, але звідти поки що взяли цю суму коштів. Але маємо розуміти, що все одно ці гроші треба буде туди поставити, бо за очистку стоків треба платити”. 

“Для тих, хто бідний: на наших комунальних підприємствах зараз є вакансії і дуже є велика потреба, особливо у чоловіках, і заробітна плата там — коло 15 тисяч. Будь ласка, приходьте, вакансії є… “

“Ми всі не в захваті від тарифів, що вони зростають, але ми бачимо, що відбувається навколо. І є речі, на які керівництво підприємства має вплив, а є такі, які не може. Якщо в 2021 році електроенергія коштувала 3 гривні, то зараз — більше 9. Середня заробітна плата, матеріали… Але наш тариф не 100 і не 120 гривень, бо було вжито дуже багато заходів щодо економії електроенергії, зменшення використання цієї енергії, оптимізації роботи персоналу…”

Додамо, що застереження до проєкту рішення висловив зокрема начальник управління ЖКГ Тарас Фіцак, який зазначив: якщо рішення буде прийняте, то треба буде передбачати кошти в бюджеті на програму компенсації різниці в тарифах, а, крім того, зупиняти дію рішення, яким передбачили місцеве субсидіювання для мешканців громади. На тому, що немає законодавчих підстав для прийняття рішення акцентувала і юристка виконкому Тетяна Ткачук.

Як голосували депутати?

Ініціативу щодо замороження тарифів до завершення перевірки

Нагадаємо, раніше у Калуші відбулися громадські слухання, на яких понад 1000 людей проголосували за скасування затверджених у грудні 2024 року тарифів на водопостачання та водовідведення. Відтак було кілька скандальних сесій за участю представників громади. Проте, тарифів у результаті так і не скасували, а лише заморозили на один місяць, січень. 

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08