Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

Мешканці Голиня їхали за шуткою на Вербну неділю, а зустріли косулю | ВІДЕО

28 березня 2025 року косулю помітили у Голині та встигли зафіксувати на відео. Водночас фахівці відзначають зріст кількості косуль на території Прикарпаття на 8% у порівнянні із 2024 роком. 

Ділиться Інформатор.

Косулю поблизу місцевого цвинтаря помітив голинянин Іван Мазурик. У розмові із журналістами Інформатора чоловік розповів, що помітили тварину, коли їхали по шутку. Ділиться, що протягом останніх двох місяців косуль у Голині бачать досить часто:

“Побачив косулю у самому Голині біля цвинтаря. Ми приїхали рвати шутку на Вербну неділю і побачили як вона бігає. Тому вирішив зняти на відео” — розповідає мешканець Голиня

Пан Іван додає, що вона пробігала досить близько від них та не лякалася людей. Лише коли він вирішив зняти її на телефон, то тварина почала втікати. Водночас розповідає, що одного дня камери спостереження зафіксували як косуля перебігала дорогу у центрі села.

“Останнім часом у селі часто бачать косуль. Два місяці назад бачили їх, а тепер знову побачили. Такі випадки трапляються у нас. Маємо річку Середню. Там є лісок і вони переважно у тому ліску, а він йде аж до самого цвинтаря. Вони там водяться і на цвинтар заходять”, – підсумовує Іван Мазурик

Нагадаємо, що Вербна неділя цього року припадає на 13 квітня. Натомість Великдень цього року католики і православні святкуватимуть разом у один день — 20 квітня. 

Додамо, що головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Західного міжрегіонального управління лісового мисливського господарства Геннадій Мельничук повідомив журналістам “Суспільного”, що на Івано-Франківщині зрослакількість косуль, оленів та кабанів. Проте зменшилася кількість лисиць та вовків.

Зокрема, на території мисливських угідь області нарахували 7863 косуль. До слова, у 2024 році їх кількість становила 7277 особин. Зі слів фахівця на території Прикарпаття також відновлюється популяція червонокнижних тварин: ведмедів, рисей, диких котів та горностаїв.

Читайте також — “Приходив чітко на 10 ранку”: як на Калущині пів села бузька годували та допомагали перезимувати

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору