Депутатка Галина Матківська на сесії міської ради у Калуші зачитала звернення від, як вона зазначила, депутатів, які представляють старостинські округи. Йшлося про тарифи на сміття.
Для мешканців сіл, каже депутатка, вартість вивезення сміття — зависока, передає Інформатор.
“У зв’язку з численними зверненнями мешканців сільських населених пунктів щодо суттєвого підвищення тарифів на вивіз побутових відходів з індивідуальних житлових будинків вважаємо за необхідне звернути вашу увагу на невідповідність таких тарифів для села і міста”, — зазначила Галина Матківська.
За її словами, у сільській місцевості більшість органічних відходів не потребують вивезення, оскільки люди використовують їх для годування домашніх тварин або компостують для добрив. Дерев’яні відходи зазвичай спалюють, а металеві та деякі інші — здають на вторинну переробку.
“Це значно зменшує обсяги відходів, що потребують утилізації”, — наголосила депутатка із Боднарова.
Також вона порівняла кількість сміття, яке продукує і вивозить Калуська міська громада, з сусідніми сільськими:
“Статистичні дані підтверджують значно менші обсяги сміття у сільських громадах. Наприклад, Верхнянська, Войнилівська та Новицька громади разом здають на утилізацію 4,5 тисячі метрів кубічних відходів за рік. А Калуська ОТГ — 10 тисяч метрів кубічних на місяць. З огляду на це, є обґрунтованим встановлення для сільських населених пунктів відмінних умов збору і вивезення сміття, що враховують реальну кількість відходів”.
У зверненні йшлося також про те, що депутати від сіл громади просять:
- встановити частоту збору відходів для сільських громад двічі або і раз на місяць;
- запровадити справедливу диференційовану систему оплати, яка би відповідала реальним обсягам сміття з кожного двору;
- розглянути питання перегляду тарифу на сміття на засіданні виконкому з метою встановлення більш справедливих умов для сільських населених пунктів.
“Мешканці сіл згідні платити за вивіз сміття, але в межах розумного. Новицька ОТГ з одного двора збирає 25 гривень. Не з особи, а з двора. А в Калуші? Не можна так знущатися з сільського населення”, — резюмувала Галина Матківська.
Нагадаємо, що з березня у Калуській громаді почали діяти нові тарифи на сміття: для мешканців Калуша — 55,55 гривень; для мешканців сіл громади — 48,25 грн.
Заступник міського голови Богдан Білецький, коментуючи на сесії заяву депутатки, зазначив, що тариф на поводження зі сміттям і так диференційований, тобто для міста він більший, а для села менший. Затвердили його, опираючись на розрахунки норм накопичення, які здійснив спеціалізований інститут.
“Можуть бути в різних людей різні думки, але є відповідні структури, які вираховують ці норми накопичення й у відповідності до цих норм розраховується тариф”, — сказав посадовець.
Він також зазначив, що ще кілька років тому (у 2021-2022 роках) довкола сіл громади було чимало стихійних звалищ, бо люди викидали сміття у ліси, яри тощо. На його думку, сміття є в усіх і говорити, що той чи інший двір його не продукує, є некоректним.
Депутатка своє звернення все ж передала. Але чи буде мати воно хоч якісь наслідки, наразі невідомо. Більш вірогідно, що їй із міської ради просто нададуть письмову відповідь, а самого перегляду тарифу для сільських мешканців не буде.
Нагадаємо, що з впровадженням нових тарифів мешканцям Калуської громади обіцяли також вивозити великогабаритне сміття за окремими графіками, але їх досі не розробили.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08