Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

“За нашу любу Україну”: у Калуші відбулася загальноміська Хресна Дорога | ФОТО+ВІДЕО

У Калуші вдруге від часу пандемії коронавірусу та початку повномасштабної війни пройшла загальноміська Хресна Дорога, яка зібрала велику кількість містян. Молилися за перемогу України у війні над росією, за наше військо та майбутнє нашої держави. Наприкінці молилися за Максима, якому необхідно 3 мільйони доларів на укол, який може врятувати його життя.

Ділиться Інформатор.

Хресну ходу вулицями Калуша розпочали о 15:00 із подвір’я церкви Архистратига Михаїла. Звідти велика кількість калушан рушила вулицями міста, роздумуючи над власним життям, над долею України та зносили свої молитви до Господа у проханнях за українське військо та перемогу у війні над росією.

Першими хрест несли священнослужителі міста. Наприкінці статті усі молилися в наміренні невинно вбитих людей. Протягом другої стації хрест несли військовослужбовці та ветерани російської-української війни. Пронісши певну кількість метрів хрест, люди зупинялися, а священник читав стацію та намірення, у якому всі молилися.  Молилися – за усіх військовослужбовців України.

Watch on TikTok

Опісля хрест на свої руки взяли ветерани АТО, Афганістану та вояки УПА. Тут же молилися за тих людей, які були змушені тікати. Пройшовши свій шлях, ветерани війни передали хреста дружинам та дітям наших воїнів, які на передовій. Протягом четвертої стації, яка пригадує нам зустріч Матері Божої із Ісусом на Хресній Дорозі, калушани молилися за усіх матерів. 

П’ята стація, у якій пригадує Симона Киринейця, який допоміг Ісусові нести хрест. У Калуші цей хрест допомагали нести працівники поліції, Нацгвардії, муніципільної інспекції, органів прокуратури та суду. Люди продовжили молитву за усіх тих, хто допомагає Україні.

На шостій стації, свій шлях Хресною дорогою вулицями Калуша долали працівники управління освіти та освітянська громада. Протягом цієї стації, яка нагадує нам про епізод витирання Веронікою обличчя Ісуса, як символ допомоги та турботи, люди молилися за усіх медиків та волонтерів, які під час війни відіграють важливу роль у війську та рятують наших воїнів.

Екватор загальноміської хресної ходи долали працівники управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради, а також викладачі та студенти Фахового коледжу культури і мистецтв.  Тут на вулиці Винниченка молилися за усіх, хто втратив надію. 

Працівники управління молоді та спорту Калуської міської ради несли хрест перед 8 стацією, а громада молилася за добре виховання дітей. Далі хрест у свої руки взяли медики громади. Під час 9 стації, коли Ісус втретє та востаннє падає під хрестом, жителі Калуша підносили прохання до Бога за свідомість та відповідальність кожного українця.

Протягом 10 стації хрест несла міська влада та депутати міської ради. Тут громада спільно молилася за людей, які втратили дім. Кульмінація Хресної дороги розпочинається із 11 стації, коли Ісуса прибивають до хреста. Хрест несли представники Калуської районної військової адміністрації та депутати районної ради. Наміреннями цієї стації були молитви за усіх поранених.

Дванадцята стація є найболючішою та водночас найглибшою, адже Ісус не просто вмер на хрест, а закінчив свою місію відкуплення людства від гріхів. Свій шлях вулицями міста під час цієї стації долали представники соціальної сфери та волонтери. Молилися ж за всіх вмираючих.

Далі хрест передали родинам загиблих, які несли його по майдану Шептицького, а молилися за матерів, які хоронять своїх дітей. Традиційно під час останньої — 14 стації хрест несли діти, учні та студенти міста. Цей рік не став винятком. Тут священники разом із людьми молилися за зміцнення віри.

Останніми, хто вносив хрест до храму були лицарі Колумба, які є членами найбільшої братерської організацією у світі. Вона об’єднує чоловіків-католиків. Це була остання точка загальноміської Хресної Дороги. На завершення усі спільно виконали духовний гімн України “Боже великий, єдиний”. Опісля всі ввійшли до храму, де кожен охочий мав можливість доторкнутися та поцілувати хрест. Також на знак закінчення священники мирували усіх людей миром. Кожен бажаючий міг скласти свою допомогу на лікування Максима.

Ярослав Куцій

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору