Бійці калуського батальйону невтомно боронять від ворожої навали українську землю і вдень, і вночі. Часом вдається навіть підбити і затрофеїти їхню техніку.
Про один з таких випадків, розповідає Інформатор.
У ніч на 1 квітня неподалік позицій у районі роботи калуського 79 батальйону один з бійців натрапив на цікаву знахідку — залишки від збитого розвідувального дрона Supercam S350. Це — один із найпоширеніших російських БпЛА, призначений для спостереження та скидання засобів ураження.
“Катана (позивний бійця, — авт.), виконуючи бойові завдання на одній із позицій, виявив та доставив на КСП роти цей розвідувальний дрон оперативно-тактичного рівня”, — ділиться подробицями командир роти з позивним Фауст.
“Війну 2025 року вже сміливо можна називати війною дронів, де дві потужні високотехнологічні армії, мабуть, найсильніші у світі, намагаються здобути перемогу на полі бою. росіяни хочуть окупувати територію нашої країни, ми ж — не віддати своє.
Противник активно застосовує дрони різних типів (малі, середні, великі, розвідувальні, ударні), і це створює значні проблеми для наших військ. Хоч кац*ня й має перевагу у живій силі, а інколи і в техніці та засобах ураження, проте, вони часто не досягають своїх цілей завдяки сміливості, хоробрості та взаємодопомозі наших воїнів”, — додає командир роти.
Військові 79 батальйону не тільки тримають оборону, але й активно проводять розвідку на ворожій території, використовуючи при цьому як і FPV-дрони, так і безпілотники типу Mavic.
“Всі ці БпЛА мають цінність, оскільки несуть на собі певні розвідувальні дані про противника. Зараз ми все це передаємо розвідувальним органам, які будуть вивчати технологічні можливості противника, отримувати дані про нього, ну і, власне, пропонувати якісь рішення для того, щоб протидіяти ворогу на лінії бойового зіткнення саме для нашої піхоти”, — ділиться Фауст.
“Скільки б роботів зараз не воювало, не падало з неба на наші українські поля, все одно, там стоїть нога українського піхотинця, там ми можемо говорити, що є незалежна українська земля. Хотів би ще додати, що в нашій 1 стрілецькій роті, яку ми між собою називаємо “Бандерівською”, проходять службу, виконують бойові завдання, люди з різних куточків України. Це — і Одеса, Волинь, Київщина, Сумщина, навіть є військовослужбовці з окупованої Донеччини. Всіх їх об’єднала любов до України, почуття патріотизму, жага до перемоги. Хотілося б, щоб прикарпатці, калушани доєднувалися до свого рідного 79 батальйону, зокрема й до нашої першої роти, щоби зберегти в силах територіальної оборони оцю от філософію, серце і територіальне ядро”, — резюмував він.
А більше деталей про те, як можна потрапити на службу саме в калуський батальйон можна дізнатися на сторінці Рекрутинговий центр 79-го окремого батальйону 102 обр сил ТрО.
Остап Микитюк
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08