У Калуші на трьох комунальних підприємствах можуть бути створені наглядові ради. Міська рада ухвалила рішення “Про деякі питання управління комунальними підприємствами”, яким прописано всю процедуру, критерії та інші нюанси. На сесії були і представники громадськості, які понад рік тому винесли питання наглядових рад у публічну площину. Ініціативна група проєкт рішення розкритикувала.
Інформатор розповідає детальніше.
Від імені громадськості, яка вимагала від влади дати можливість створити наглядові ради на найбільших комунальних підприємствах міста, на сесії виступила Світлана Вітковська. Вона зазначила, що минуло більше року поки цей документ дійшов до затвердження на сесії. Але він геть не відповідає тій суті, яку хотіли бачити ініціатори і яка передбачена законодавством.
“Наглядові ради, за які боролись ми, — знівельовано”, — зазначила калушанка.
Вона пояснила, що запропонований до затвердження в Калуші варіант документу прописує дорадчо-рекомендаційні функції наглядової ради, тоді як Закон України “Про управління об’єктами державної власності” передбачає все ж контрольно-наглядові повноваження.
“Тобто роль наглядової ради полягає у здійсненні контрольно-наглядових функцій, а в остаточному положенні все одно заявлені консультативно-дорадчі. Тому в результаті ми отримаємо наглядову раду на рівні громадської чи спостережної, але ніяк не наглядової”, — наголосила Світлана Вітковська.
Активісти, каже вона, пройшли сім кіл пекла у перемовинах з владою щодо тих наглядових рад. Але результат — розчаровує.
Повний виступ Світлани Вітковської — у відео:
Зазначимо, що заступник міського голови Богдан Білецький як голова робочої групи з розробки відповідного документу виступ Світлани Вітковської прокоментував так: всі пропозиції від ініціативної групи враховані.
Начальник управління ЖКГ Тарас Фіцак, який доповідав це питання, варіант документу назвав “компромісним, узгодженим, доопрацьованим і відшліфованим”. Комісія, каже він, збиралася зо чотири рази і працювала продуктивно, проходячи буквально кожне речення.
На сесії детального розбору питання вже не було. Узгодили лише, що наглядові ради можуть бути створені на підприємствах з чисельністю штату 40 і більше. При цьому йдеться саме про штатну чисельність, а не про фактичну.
Таке формулювання було визначальним для КП “Міськсвітла”, адже фактична кількість працівників підприємства зараз 38, а по штату — 43. Це означає, що на цьому КП може бути утворено наглядову раду. Окрім них, під критерії потрапляє “Калушавтодор” та “Калуська енергетична компанія”.
Нагадаємо, про історію питання та нову версію документу Інформатор детально писав перед сесією. Детальніше про це — у публікації “Наглядові ради у Калуші — нова версія: кандидату знадобиться довідка про несудимість і мотиваційний лист”
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08