Вихованці гуртка “Основи екобезпеки” Небилівського ліцею цими днями любувалися, досліджували та знаходили нові локації первоцвітів, зокрема і червонокнижного шафрану Гейфеля, який часто називають крокус.
Пише Інформатор.
При Небилівському ліцеї діє гурток “Основи екологічної безпеки”, де вихованців вчать моніторити рослинність лісу та місцевих гір. Так як тут діти вчаться за змішаною формою навчання, один день очне навчання, а наступний день – дистанційно. Вчитель біології двічі на місяць, найчастіше по суботах, веде своїх вихованців у гори, де вони досліджують різноманітну рослинність.
Так, цими днями вихованці досліджували динаміку популяцій шафрану Гейфеля в Західних Ґорґанах, який часто називають крокус. А ще під час дослідження діти зробили спостереження розвитку багатьох червонокнижних рослин, зокрема підсніжників звичайних та білоцвіту весняного, які вже відцвітають. А ще зробили спостереженя підбілу (мати-й-мачуха) та анемони.
“Такі спостереження ведемо напевно останніх 10 років: локації зростання, приблизний підрахунок в виявлених популяціях, мінливість забарвлення. Квіти шафрану й справді надихають, особливо мальовничо виглядають килими землі встелені ними. У Небилові ці рослини за місцевою назвою називають бриндушки. Споконвіку так вважалося, що вони є візитівкою весняних походів на Чорногори, але ця червонокнижна рослина зустрічається і в нас”, – розповіла вчителька біології Небилівського ліцею Ольга Глушко.
Педагогиня каже, що на цей час селекціонери вивели різні сорти шафрану і навіть вирощують на квітниках, де потім збирають пилок – найціннішу кулінарну приправу в світі, яка зміцнює імунітет.
Ольга Глушко зазначає, що у нашій місцевості масова поява крокусів спостерігається через кожні 3-4 роки, що ймовірно пов’язано з вологістю грунту.
“Зустрічаються крокуси в нас переважно на низинних полонинках, 700-800 м висоти. Правда, коли підніматися на гори Сивуля Велика і Мала (центральні Ґорґани), то їх можна масово побачити на полонині Рущина, Середня, а це 1400-1500 м висоти”, – говорить пані Ольга.
Кожного року вихованці гуртка піднімаютьмя весною у гори і ведуть спостереження, обліковують ранньоквітучі червонокнижні рослини Ґорґан. Ольга Глушко каже, що дітям не лише цікаво пізнавати та милуватися полянами встеленими крокусами, а й приємно відпочивати у квітковому раю.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08