Калуш До сайту

Чим годувати лелек та як врятувати перелітних птахів від весняного холоду

Квітень розпочався для українців значним похолоданням із великою кількістю опадів – дощу та мокрого снігу. Як відомо, весною повертаються лелеки та в’ють гнізда. Як допомогти цим птахам у весняні холоди, щоб їм не нашкодити?

Дізнавався Інформатор.

На Калущині чи не у кожному селі вже поселилися лелеки. Мешканці почали турбуватися за перебування пернатих під час холодних весняних днів та ночей.

Що у такому випадку можуть зробити люди, аби полегшити перебування лелек та чи впливає значною мірою таке різке зниження температури на птахів?

Керівник Центру реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку Андрій Гембарський розповів, що таке зниження температури не є критичним для перебування лелек у наших краях:

“Це не є морози, бо надворі вже квітень. Я не думаю, що це є критичним для них. Вони цих пару днів перебудуть. Критичною для них є температура нижче 20 градусів морозу. Коли у лютому вони прилітають, то там морози, а зараз все буде гаразд. Вони перебудуть. З кожним днем температура повітря підвищуватиметься. На наступному тижні прогнозують 22 градуси тепла”. 

Фахівець додає, що лелек можна підгодовувати певними харчам, як-от м’ясом чи рибою:

“Підгодовувати можна м’ясом і рибою. Якщо хтось хоче підгодовувати, то можна відходи м’ясні чи курячі. Але не свинячі, бо вони не підходять”. 

До слова, риба може бути лише прісноводна і ні в якому разі не солена. Значно краще лелекам підійдуть курячі голови чи тельбухи. Перед годування птаха, їжу краще подрібнити.

Ярослав Куцій

Матеріал підготовлено в рамках проєкту стипендій для українських медіа, який є складовою програми “Голоси України” і реалізується ГО Лабораторія журналістики суспільного інтересу разом з фондом Європейський центр свободи преси та медіа (ECPMF) за фінансової підтримки Федерального мініс-терства закордонних справ Німеччини.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08