Скелі Довбуша на Калущині оповиті міфами та легендами. Місце, де пращури приносили жертви богам, захищалися від нападів, а селяни розпочинали повстання проти панів. Кажуть, що одна із скель нагадує сплячого лева. Що приховує у собі знаменитий скельний комплекс – морок, таємничість та сакральність чи це всього на всього вигадки…
Мандрує Калущиною Інформатор.
Мова йде про комплекс “Скелі Довбуша”, що за 3 км. від села Бубнище Болехівської міської територіальної громади, що у Калуському районі Івано-Франківської області. Якщо ви проїжджаєте повз Болехів, то не полінуйтеся звернути сюди. Великих грошей це вам не коштуватиме, але емоцій наберетеся сповна.
Помандрували туди й журналісти Інформатора. А все що там побачили, усі свої спостереження та внутрішні відчуття передали у відеорепортажі:
Скелі Довбуша на Калущині оповиті міфами та легендами. Місце, де пращури приносили жертви богам, захищалися від нападів, а селяни розпочинали повстання проти панів. Це місце, поблизу якого свого часу блискавка вбила польського професора у 1930-х рр. Що приховує у собі знаменитий скельний комплекс – морок, таємничість та сакральність чи це всього на всього вигадки.
Варто сказати, що від Болехова туди – всього 15 км здебільшого нормальної дороги. Де-не-де є певні відрізки автодороги із ямами. На дорозі до скельного комплексу проїжджаємо Тисів.
Скелі Довбуша – памʼятка, що притягує своєю енергетикою усіх, хто полюбляє мандри та щось невідоме і недосліджене.Додамо, що дослідники визначили, що у Х ст. печери використовувалися як житло та як фортеця. Протягом двох наступних століть тут було язичницьке святилище.
Зауважимо, що памʼятка входить до Поляницького регіонального парку. На саму вершину до скельного комплексу можна заїхати машиною. Втім, спершу слід заплатити за вʼїзд. Нам це обійшлося у 150 гривень: 70 гривень – за легкову машину та по 40 гривень — за квиток для двох осіб.
Також скажемо й про те, що тут знімали окремі сцени фільму Олеся Саніна “Довбуш” 2023 року.
З власного досвіду рекомендуємо все ж не їхати на саму гору, а краще залишити машину та пройтися шутровими дорогами серед лісу та чистого повітря. Саме те, що потрібно для релаксу. Підйом не важкий, але зустрічатимете серпантини, але в цьому є й свій вайб. Відзначимо й те, що протягом маршруту розміщено низку стендів, що застерігають туристів від паління вогнищ та нищення природи.
Потойбічні сили чи прояв норову природи свого часу 1930-их рр. вбив польського професора зі Львова. Детальніше про це можна прочитати у нашому матеріалі — У Бубнищі понад 100 років тому “сліпучий спалах блискавки розколов небо” і вбив професора зі Львова
Будучи на місці від місцевих дізналися, що одна зі скель здалека нагадує обличчя лева. Чи правда це, чи там зрештою видно щось інше – судити кожному.
Серед вузьких порталів та лабіринтів на камені виточено якщо не тисячі то сотні написів тих, хто в той чи інший час був тут. Знайшли і 1977, 1955 рр. та навіть 1903 року. Однак найстарішу дату відвідин, яка запала нам у очі – 1841 р.
Скелі Довбуша – місце на Калущині, що без сумніву варте вашої уваги.
Ярослав Куцій
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08