Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

На Прикарпатті вперше вручено паспорт громадянина України військовому з-за кордону

Доброволнець з Грузії

Джамбул Лелашвілі служив у мотопіхотному підрозділі ЗСУ, а після отриманого поранення вирішив звернутися за громадянством країни, за яку він воював.

Ділиться Інформатор, посилаючись на допис міграційної служби Івано-Франківської області.

На Прикарпатті було вручено паспорт громадянина України Джамбулу Лелашвілі, воїну-добровольцю з Грузії. Цей момент став підсумком майже чотирьох років боротьби, починаючи з його заяви на прийняття до громадянства України, поданої ще в 2019 році. Весь цей час Джамбул не був сам – підтримували його дружина, українка, сусіди з Надвірнянської громади, бойові побратими, а також волонтери. Окрім того, значну роль у процесі оформлення громадянства відіграли працівники УДМС в Івано-Франківській області, які забезпечили необхідну документацію, проявивши відповідальність і наполегливість у процесі оформлення.

Подія відбулася після того, як 49-річний Джамбул Лелашвілі, уродженець Тбілісі, отримав національний паспорт громадянина України. В історії міграційної служби Івано-Франківщини це перший випадок, коли в результаті розгляду заяви іноземного громадянина було підписано Указ Президента про прийняття до громадянства України військовослужбовця, який мав державну нагороду.

Джамбул Лелашвілі приїхав до України не за туристичною візою, а як чоловік, який прагнув боротися за свободу та незалежність. Він не змирився з агресією росії, яка анексувала частину його рідної Грузії, і вирішив боротися за суверенітет іншої країни, яка стала його домом. Він підписав контракт із Збройними Силами України і вступив до окремого мотопіхотного підрозділу, який складався переважно з добровольців з усієї України, а також активістів Київської Самооборони.

Цей підрозділ героїчно утримував позиції під Дебальцевим, а згодом, у складі окремої механізованої бригади, брав участь у жорстоких боях на Світлодарській дузі, де українські військові витримували натиск сепаратистських формувань і регулярних військ росії. Бої були надзвичайно важкими, і багато з них стали частиною новітньої історії України. Джамбул Лелашвілі пройшов через серйозні випробування, виконуючи бойові завдання, спочатку як солдат, пізніше як командир бойової машини, а потім як командир відділення. За свою служби він був нагороджений понад півтора десятками медалей і нагрудних знаків, серед яких і відзнака Президента України.

Проте війна залишила серйозний слід і на фізичному здоров’ї воїна: він отримав важке поранення в зоні активних бойових дій. Після цього, перенісши складні хірургічні операції і довгі періоди реабілітації, Джамбул зрозумів, що військова служба для нього більше не є можливою. Однак, він не залишився осторонь і вирішив подати заяву про набуття громадянства України, яку він з честю захищав.

Під час очікування на рішення, Джамбул виявив терпіння і розуміння. Він знав, що через геополітичні складнощі і дипломатичну ситуацію, багатьом іноземцям важко відмовитися від свого попереднього громадянства. Однак це не стало перешкодою для Джамбула, адже він віддав багато заради України, і саме через його заслуги в боротьбі за територіальну цілісність країни йому було надано громадянство. 4 березня минулого року Президент України підписав указ про набуття ним громадянства на підставі статті 9 Закону України “Про громадянство України”, що визначає надання громадянства за видатні заслуги перед Україною. Тимчасове посвідчення йому було вручено у Дніпрі, де він перебував на лікуванні.

Доброволнець з Грузії

У 2023 та 2024 роках Верховною Радою та Урядом України були внесені зміни до законодавства, що полегшили правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті України. Це дало можливість іноземним добровольцям, які служать у ЗСУ або інших військових формуваннях, швидше отримувати українське громадянство, підтверджуючи свою відданість Україні.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору