Найближчої неділі, 13 квітня, християни відзначатимуть одне із 12-ти головних свят року — Вербну неділю або Вхід Господній до Єрусалиму. Однією з головних традицій цього свята є освячення вербових гілок у церкві.
Про цьогорічні тренди в оформленні вербових гілок, вартість та попит на них Інформатор розпитав мешканку Калуша, яка займається флористикою та декоруванням святкових гілочок, Галину Николишин.
— Пані Галино, який декор для вербових гілок модний цієї весни?
— Про декорування я можу говорити багато, адже раніше працювала весільним декоратором і мала свою флористичну студію. Але останні роки я займаюся виключно виготовленням різдвяного та великоднього декорів.
Якщо говорити про цьогорічне уподобання людей, то найпопулярнішими і такими, що мають найбільший попит, є вербові гілки, прикрашені у патріотичному стилі. Правда, тут залежить від індивідуального вподобання людей. Інколи просять зробити декор у ніжному рожевому чи пудровому відтінках. Тому з власного досвіду можу з упевненістю сказати, що найчастіше виготовляю у патріотичному стилі, а далі за настроєм чи бажанням замовника.
Задекоровані вербові гілки відправляю у різні куточки країни: Харків, Одесу, Запоріжжя і навіть мала замовлення з-за кордону.
— Яка вартість задекорованого пучка цього року і чи є попит?
Залежить від розміру, адже є пучки для дорослих — пишні, а є середні й також дитячі. Вартість може складати від 300 до 500 гривень. Часто чую від замовників, що ніде не бачили таких вербових пучків, як у мене. Для декорацій я використовую навіть пір’я і складаю букетики за спеціальною технікою.
Щодо кількості букетиків, то для продажу декорую до 300 пучків. Більше фізично не встигаю і часто доводиться відмовляти покупцям, які роблять замовлення через інтернет.
— Поділіться секретом: чому у продавців декоровані гілочки — з гарними молодими “котиками”, тоді як люди, які напередодні свята йдуть у ліс зрізати вербу і вже таких не завжди знаходять?
— Заготівлю самих вербових гілок я починаю роботи завчасно, приблизно за місяць до свята. Зрізаю гілки у той час, коли верба лише починає розпускати сірі котики. Згодом правильно їх зберігаю і лише ближче до свята починаю формувати букетики та декорую їх. Ніколи не зрізала гілки з верби із жовтими чи зеленими “котиками”.
— Чи має значення кількість складених вербових гілок у пучку і чи бувають такі побажання від клієнтів?
— Ні, у мене такого ще не траплялося, що людина озвучувала кількість гілок, з яких маю скласти пучок. Вважаю, що це забобони. Адже освячувати можна будь-яку кількість верби і не має значення, чи вона буде із сірими пухнастими “котиками” чи вже з листками або бруньками. Головне, щоб це була свіжа верба, жива, а не суха та стара.
Це в Україні так здавна прийнято вважати, що букети із квітів треба складати із непарної кількості квітів. У нас на дні народження чи весілля заведено дарувати букет із непарної кількості, а на похорон несуть парну. Але у світі ніхто не рахує і не задумується про кількість живих квітів для букету. Моя особиста думка — на такому не варто акцентувати. У Європі в деяких країнах все навпаки — дарують парну кількість квіток, так як, за їхніми повір’ями, це приносить щастя. А є країни, де квіти взагалі не несуть на похорон.
Флористика, насамперед, є тонким мистецтвом, де важлива кожна деталь та вигляд готового замовлення, але не кількість. Тут головне, щоб позитивні емоції отримав той, хто замовляє букет чи інше оздоблення із квітів.
Мар’яна Локатир
Матеріал підготовлено в рамках проєкту стипендій для українських медіа, який є складовою програми “Голоси України” і реалізується ГО Лабораторія журналістики суспільного інтересу разом з фондом Європейський центр свободи преси та медіа (ECPMF) за фінансової підтримки Федерального мініс-терства закордонних справ Німеччини.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08