Окрім солеваріння та дзвоноливарства Калуш славиться пивоваріння. Броварня у Калуші є чи не найстарішою в Україні. Що точно можна сказати, то калушани варили пиво значно швидше ніж у Івано-Франківську та навіть у Львові. Як розвивалося пивоваріння у Калуші розмовляли на лекції історика Івана Тиміва.
Ділиться Інформатор.
Цьогоріч минає 460 років від першої офіційно задокументованої згадки про пивоваріння у Калуші. Провідний науковий співробітник Іван Тимів під час своєї лекції розповів про витоки варіння пива у нашому місті, а також звернув увагу на маркетинг калуського бровару крізь століття.
Більшість дослідників відстоюють позицію того, що 1565 рік – є найбільш документально підтвердженою датою початку пивоваріння у Калуші. У останній чверті ХІХ ст. пивзавод викупили родини Мільштейн, Вайсман та Шпіндель. Вони модернізували виробництво.
Під час радянської окупації України пивзавод було націоналізовано і він входив до об’єднання “Укрпивопром”. Та навіть у цей період потужності виробництва пива у Калуші з року в рік зростали. За словами Івана Тиміва на початку 1945 року пивзавод виробляв 100 тисяч декалітрів. У 1950-их рр. виробництво пива зросло до більш ніж півмільйона декалітрів. Однак, як розповів науковець, найкращим роком для Калуського пивзаводу був 1990 рік – 1 млн. 250 тис. декалітрів.
На початку 1990-х пивзавод було приватизовано і він входив до ВАТ “Калуський бровар”. На початку 2005 р. завод був на межі банкрутства, але його викупила київська фірма, яка передала його в оренду створеному ТОВ “Карпати-плюс 2004”.
Окремим блоком на яку звернув увагу присутніх Іван Тимів був посуд, у якому варили та зберігали пиво. Зокрема було продемонстровано пляшки різних часів – від польського та радянського періоду і до часів незалежності. Наприкінці лекції науковець зауважив, що традиції пивоваріння у Калуші повинні жити.
Більше у відеорепортажі:
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08