Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

Як позбутися малих та нав’язливих сусідів на городі – виводимо мурахи безпечно

myraxu

Для городників щороку постає одна і та ж проблема – мурашники на грядках та у садках. Ці маленькі комахи можуть здаватися нешкідливими, але насправді нерідко завдають чималої шкоди: пошкоджують коріння рослин, руйнують грядки та навіть проникають у будинок.

Пише Інформатор.

Більшість господарів проти застосування агресивної  хімії у боротьбі з мурахами і використовують природні, безпечні методи, які є справді дієвими.

Так жителька Небилова Перегінської громади Ольга Глушко розповідає, що комах є багато видів, вони в природі є частиною екосистем. А от із людиною не всі дружать. Більшість із них навіть корисні для природи. Жінка зазначає, що мурахи не переносять свіжий перегній, попіл та хімічні добрива.

“Їх можна труїти хімікатами, але краще спробувати дієві методи, які здавна використовують у бойківських селах. Мурахи люблять солодке. Я колись на полі зробила так: у відкриті пластикові пляшки насипала суміші грунту з цукром об’ємом 200-300 мл у кожну і розставила на відстані 10-15 м. Залишила у суху погоду на тиждень, а тоді зібрала ті пляшки і перенесла під ліс за 2 км. Щоб продовжити їм життя, лопатою розпушувала грунт і висипала вміст. До речі, назбиралося тоді багато мурах. На моєму полі значно зменшились мурашники. А ще я по ділянці розсипала бадилля від часнику, мурахи не люблять часник”, — поділилася Ольга Глушко.

myraxu1

Мешканець села Рівня Рожнятівської громади Василь Сухарник розповів про свій метод боротьби із мурахами. Чоловік вважає цей спосіб найефективнішим, який не шкодить рослинам. Каже за основу бере борну кислоту, яка має неприємний запах і смак для комах, тому мурахи швидко залишають небезпечну зону.

Для суміші господар бере 5 крапель борної кислоти, варить 1 яйце, але використовує лише з нього жовток, 1 ч. л цукру або меду, які можна також замінити варенням. Тоді формує невеликі кульки з цієї маси й розкладає у місцях, де мурахи з’являються найчастіше: біля грядок, теплиць чи садових доріжок.

Мар’яна Локатир

Матеріал підготовлено в рамках проєкту стипендій для українських медіа, який є складовою програми “Голоси України” і реалізується ГО Лабораторія журналістики суспільного інтересу разом з фондом Європейський центр свободи преси та медіа (ECPMF) за фінансової підтримки Федерального мініс-терства закордонних справ Німеччини.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору