Навіть одна пропущена (чи зайво додана) буква у прізвищі чи імені може наробити чимало клопоту людині, коли та захоче отримати, наприклад, свідоцтва про право на спадщину або зареєструвати право власності на землю чи нерухомість… Помилки в архівних документах трапляються з різних причин. Але куди звертатися, щоб виправити?
Розповідає Інформатор.
На нараді зі старостами у Калуській міській раді обговорили питання помилок, які можуть траплятися у архівних документах. Причин такого явища є чимало: десь друкарська машинка свого часу щось пропустила, десь неправильно переклали ту чи іншу літеру з російської на українську, десь і людський фактор міг бути… Як наслідок помилки трапляються у паспортах, свідоцтвах про народження, довідках, трудових книжках, а також у правовстановлюючих документах.
З “неправильними” архівними документами, кажуть старости Калуської громади, люди йдуть до них і вимагають ці помилки виправити. Але староста, відповідно до чинного законодавства, не має таких повноважень. То як бути?
Як повідомив керуючий справами виконавчого комітету Калуської міської ради Олег Савка, фактично є два способи вирішення такої проблеми: позасудовий (коли людина звертається до органу, що видав документ) або ж судовий (коли людина звертається до суду).
Починати завжди потрібно з досудового шляху: звернутися з заявою до органу, який видав документ з помилкою. До заяви, у якій має бути вказана суть помилки, слід докласти підтверджуючі документи.
“Мешканці сіл громади повинні звертатися з заявою на ім’я міського голови, бо правонаступником сільських рад є міська рада. Найбільш вірогідно, що їм дадуть відмову, бо виправляти помилки ми не можемо. Але лише з цією відмовою людина зможе піти до суду і врегулювати своє питання”, — деталізував Олег Савка, опираючись на той досвід, який вже мали посадовці міської ради у врегулюванні подібних питань.
Про такий самий алгоритм дій йдеться і на сайті Безоплатної правової допомоги. Юристи зазначають:
“Звичайно, найпростіше вирішити проблему, звернувшись до органу, який видав документ з помилкою. Для цього потрібно подати заяву, в якій необхідно вказати суть помилки та докласти підтверджуючі документи. Якщо в документах, на підставі яких видавався, наприклад, правовстановлюючий документ, такої помилки немає і вона була допущена саме з вини відповідного органу, її буде виправлено.
Але буває і так, що орган, який видавав документ, ліквідовано, а орган, в якому знаходиться архівна реєстраційна справа, не наділений повноваженнями виправляти помилки. В цьому випадку єдиним способом вирішення зазначеної проблеми є звернення до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення”.
Загалом рішення суду в подібних справах зазвичай не є якимось складним чи тривалим процесом.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08