Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

У Калуші старости поскаржились, що з мешканців сіл вимагають плату за незрозумілі борги

У Калуші старости поскаржились, що з мешканців сіл вимагають плату за незрозумілі борги

До мешканців громади телефонують та інформують про заборгованість з оплати за вивіз сміття кількарічної давності. Відтак — просять розрахуватися або ж бути готовими до ймовірного судового процесу, а відтак — примусового стягнення. Звідки борги і чи справді треба платити, люди не розуміють. Тому питання було озвучено на щотижневій нараді зі старостами, яка відбулася у міській раді.

Інформатор деталізує.

Як пояснили у мерії, борги калушан за вивіз сміття перед збанкрутілим “Екосервісом” торік викупив приватний підприємець. Тож, він чи його представники справді почали звертатися до мешканців громади з вимогою погасити відповідні заборгованості.

Відомо, що до 1 травня 2021 року послуги з вивезення твердих побутових відходів на території Калуської громади надавало комунальне підприємство “Екосервіс”. Після того, як пішла мова про його банкрутство, а надання послуги перебрало на себе інше підприємство, частина мешканців Калуської громади, вірогідно, вирішила, що можна не оплачувати частину рахунків. Сумарно це — 1,8 млн гривень боргу.

Проте, ліквідатор “Екосервісу”, арбітражний керуючий Ігор Ковальський, діючи в межах чинного законодавства, цю заборгованість виставив на аукціон. Відтак у листопаді 2024 року року ФОП Геннадій Галкін як переможець аукціону отримав право вимоги за дебіторською заборгованістю комунального підприємства “Екосервіс”. Йдеться про загальну суму 1 мільйон 834 тисячі 341 гривню та 21 копійку, які за даними бухгалтерського обліку підприємства, утворилась внаслідок не проведення оплати фізичними особами послуг з поводження з побутовими відходами, які надані КП “Екосервіс”.

Переможцю аукціону при укладенні договору купівлі-продажу надали укладені свого часу КП “Екосервіс” договори з фізичними особами та розрахунки заборгованості.  Тож, він має чіткий перелік боржників комунального підприємства з зазначенням особового рахунку, суми заборгованості, назви населеного пункту боржника. Таких боржників — понад 9 тисяч фізичних осіб.

Що робити людям?

У Калуській міській раді пояснюють: на даний час місто (місцева влада) фактично не має жодного стосунку до цієї ситуації, а вимоги власника боргів є законними. Так, ліквідація комунального підприємства не означає списання боргів перед ним. Якщо людина знає, що борги були, то їх варто повернути добровільно, щоб не доходити до судових позовів та примусових стягнень. Адже може виникати ситуація, коли споживачу доведеться ще сплачувати судовий збір, що може бути більшим, аніж сам борг.

Водночас не варто панікувати та самому бігти з’ясовувати, є заборгованість чи немає. Якщо вона є і вам телефонували, то варто спробувати це вирішити мирним шляхом із відповідною контактною особою. Якщо ж споживачу ніхто не телефонував і не нагадував про борг, то хвилюватися, що його одразу подадуть до суду, не варто.

Також у міській раді пообіцяли найближчим часом оприлюднити додаткове роз’яснення щодо ситуації.
ФОТО ілюстративне

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору