Городники потерпають від нашестя рудих слимаків. Вони з’їдають все: картоплю, полуницю, капусту і навіть квіти. Люди бідкаються, бо іспанські слимаки завдають непоправної шкоди городу, саду і загрожують майбутньому врожаю.
Пише Інформатор.
Ці іспанські слимаки з’явилися на наших теренах приблизно 12 років тому. Найімовірніше, що до нас вони потрапили з інших країн. Природне середовище їхнього проживання це країни Іспанія та Франція. Але через світову торгівлю деревцями, рослинами та ґрунтом вони швидко поширилися по усьому світу.
Найактивніше слимаки з’являються під вечір — виповзають на цементовані сходи та фундамент під будинком. Люди у соцмережах актично обговорюють методи боротьби із цим рудим нашестям. Дуже часто городники збирають їх у відро вручну.
Своїми методами боротьби зі слимаками з Інформатором поділилася мешканка селища Рожнятів Марія Бойчук. Жінка живе у приватному будинку, а поруч має земельну ділянку. Каже, старається весною висадити всього потроху: картоплі, і бурячків, і моркви. Згодом висаджує огірочки, капусту, помідори та перець.
“Вийду ввечір на город, а їх десятки штук лазить скрізь. Беру відро і починаю ту нечисть збирати. Після цього засипаю їх сіллю, деревним попелом або пральним порошком. Від цього слимаки розчиняються добре. Земельні грядки навколо я також обробила гашеним вапном. Міжряддя між рослинами я обсипала сухою тирсою. Моя сусідка, хоч каже, що це й не дуже приємно, бо вони слизькі та ще липкі, вечорами їх шукає та перерізає ножицями навпіл”, — розповідає пані Марія.
Господиня рекомендує ще також інший перевірений нею ефективний метод. Зазначає, треба взяти літрову скляну банку і майже по вінця закопати її в землю. Туди налити пива.
“Слимаки туди полізуть і топляться. Все залежить від мого настрою та стану здоров’я. Маю час, то збираю вручну, а якщо дуже напрацююся фізично біля городини, то під вечір закопую банки в землю. Ще я зауважила, щоб серед городини не було слимаків, варто прибрати з городу все зайве. Маю на увазі бур’яни, покосити навколо ділянки зайві трави,” – ділиться господиня.
Жінка переконана, що руді слимаки знаходять собі прихисток у високих травах чи під камінням. А ще на дерев’яних дошках і там, де волого. Вона вважає слимаків екологічним лихом, бо великої шкоди завдають городині. Каже, методів боротьби є багато, деякі малодієві чи діють вибірково. Бідкається, бо слимаки масово розмножилися і руйнують плоди її праці на землі.
Ще пані Марія чула від знайомих та сусідів, які утримують качок, що слимаків полюблять їсти ці пернаті. Її сусіди завели качок і ті одразу взялися за справу. Слимаків стало менше. Каже, з качками трохи є праці, тому вона їх не утримує. А ще слимаків полюбляють їсти і кури.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08