Юридичним особам потрібен рахунок у банку для здійснення офіційної діяльності: отримання платежів, оплати постачальникам, нарахування зарплати, сплати податків тощо. Це обов’язкова умова для повноцінної роботи компанії.
У цій статті розповідаємо, як відкрити рахунок для ФОП чи юридичної особи на прикладі одного з найбільших банків країни — ПриватБанку, і які документи для цього знадобляться.
Загальні умови відкриття рахунку в ПриватБанку
У Приваті відкрити рахунок можна швидко та зручно. Банк пропонує зручний онлайн-сервіс, який дозволяє подати заявку прямо з сайту. ФОПам навіть не потрібно відвідувати відділення, а от юридичним особам все ж доведеться принести в банк пакет документів.
Що при цьому важливо знати:
- рахунок відкривається протягом 1 робочого дня після подачі документів. Як свідчить практика, часто для цього вистачає й 30 хвилин;
- після відкриття рахунку банк повідомляє про це Державну податкову службу автоматично — вам не потрібно додатково передавати інформацію;
- вам одразу стане доступна до замовлення картка ключ до рахунку ФОП та можливість підключити «Приват24 для бізнесу». Це дозволить зручно керувати всіма операціями онлайн і контролювати витрати компанії в будь-який момент.
Основний перелік документів для відкриття рахунку юридичною особою
ПриватБанк надає чіткий перелік документів, які потрібно підготувати. Здебільшого банк самостійно отримує інформацію з відкритих державних реєстрів, але деякі документи все ж потрібно надати.
- Відомості з Єдиного державного реєстру (ЄДРПОУ).
- Установчий документ (статут або рішення про діяльність на основі модельного статуту). Якщо статут опублікований на порталі держреєстра, потрібен код доступу.
- Фінансова звітність (баланс, звіт про фінансові результати, податкова декларація тощо) за останній звітний рік або на 1 січня поточного року. Для новостворених юросіб не подається.
- Опитувальник юридичної особи з підписом уповноваженого представника і печаткою (за наявності), з даними про уповноважених осіб, зразками підписів і паспортними даними.
- Паспорт або інший документ, що посвідчує особу, яка має право розпоряджатися рахунком.
- Документ про ІПН (або відмітка в ID-картці/паспорті про відмову від ІПН).
- Документи, що підтверджують повноваження уповноважених осіб (накази, протоколи загальних зборів, рішення засновників, довіреність тощо).
- Інформація про структуру власності клієнта, на підставі якої банк ідентифікує кінцевих бенефіціарів або факт їх відсутності.
Хто може подавати документи для відкриття рахунку
Відкрити рахунок має право виключно керівник юридичної особи. Співробітник, який має лише довіреність або повноваження на розпорядження рахунком, не може ініціювати відкриття.
Разом з тим, якщо у вас кілька напрямків діяльності або клієнтів, для яких потрібна оплата на рахунок ФОП, всі наступні рахунки можна зручно відкрити онлайн у сервісі «Приват24 для бізнесу».
Тож тепер ви знаєте, які документи потрібні для відкриття рахунку в банку юридичній особі. ПриватБанк пропонує зручний онлайн-сервіс, прозорі умови та професійний супровід. Після відкриття рахунку ви отримаєте доступ до широкого спектра послуг для бізнесу — від інтернет-банкінгу до валютних операцій. Зібраний заздалегідь пакет документів — запорука того, що процес відкриття пройде без затримок.
Вам теж потрібна реклама на Інформаторі?
Звертайтесь: +38 (063) 746 83 00 або на мейл
kalush.informator@gmail.com