Ефіопська кала поширена на півночі Африки, Середземномор’я, вона встеляє там береги річок, болота, ставки. Мешканецю села Креховичі Брошнів-Осадської громади вдалося приручити цю білосніжну квітку. Відколи чоловік почав її вирощувати, то висадив уже понад 10 тисяч саме цієї рослини.
Пише Інформатор.
Цьогоріч Роман Легун висадив 150 рідкісних квітів – ефіопських кал. Вперше білосніжну калу або зантадехію понад 20 років тому привіз з Португалії. І ось уже десятки років чоловік розмножує та доглядає за ними. Каже, минулі роки щовесни висаджував 200-300 білих кал, які вважає королевою саду.
Пан Роман розповідає, що кали ефіопські рослини невибагливі і адаптовуються до тих умов, в яких їм доводиться зростати: тінь, напівтінь чи на палючому сонці. Вони чудово себе почувають на будь-яких типах грунтів.
“Колись в Іспанії я бачив калу, що вхопилась корінням за вимуровану з каменю стіну водостічної канави і зацвіла шикарним цвітом. Я зауважив, що тип грунтів, освітлення вплинуть на наявність цвіту, кількість та якість. Кала може не цвісти, якщо їй не достатньо сонячного світла”, – розповідає Роман Легун.
Найоптимальніші умови для зростання білої кали – зантадехій, місце, де багато сонця, тепла та найважливіше вологи.
“В моєму житті кали вже 20 років. Спочатку висаджував їх біля орендованих мною будиночків у Португалії та Іспанії. Повернувшись в Україну привіз деякі рослини з собою: делосперму, алое, бамбук, кали… Адаптувати зміг лишень калу. В наших широтах рослина потребує багато праці. Щовесни висаджування в саду, восени потрібно забирати в приміщення. Звичайно ж за ці роки я навчився робити це швидко і ефективно. Набув досвіду і експериментуючи знайшов оптимальні рішення в вирощуванні”, – ділиться квітникар.
Роман Легун поступово збільшував кількість рослин. Кілька сотень кал квітують у нього щороку. Чоловік каже, що холодна весна і дощі вплинули на цвітіння ефіопських кал. Тому із висаджених цьогорічних на тепер квітує пів сотні рослин. Роман переконаний, що головне у квітникарстві, як і у будь-якій іншій справі – любов до рослини.
“Кала в моєму саду це королева. Я люблю ці рослини. Люблю і піклуюся про них, а вони відчувають мою турботу і віддячують красивезним білосніжним цвітом”, – підсумував п. Роман.
Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав про те, як житель Крехович вирощує понад 30 сортів диво-рослини. У колекції Романа Легуна є бананова, ананасова та навіть срібна види м’яти.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08