Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Як художниця із гірського села Липовиця займається іконописанням

Capiv

Відома на Рожнятівщині художниця Людмила Цапів проживає у селі Липовиця Спаської громади. Мисткиня уже понад два десятки років займається іконописанням.

Пише Інформатор.

Людмила Цапів розповідає, що найбільше любить писати ікони. Часто художниця має замовлення і за кордоном. Раніше їй вже доводилося розписувати стіни у палаці в Польщі. Тоді вона зображала на стінах портрети світових знаменитостей: Лучано Паваротті, Мадонни та інших 15 відомих людей.

“Скільки себе пам’ятаю, то стільки й малюю. Найбільше люблю працювати з релігійними сюжетами. Я переконана, що коли людина молиться до образу, який я писала, то моя праця не є даремною”, – говорить Людмила Цапів.

Художниця з Липовиці переконана, що найскладніше відтворювати обличчя та погляд очей. Тому вона докладає чимало зусиль, щоб їх правильно зобразити. Благословіння на написання ікон Людмила отримала у 2012 році у Страдчі, куди дуже часто їздила на прощі. Каже, розраду у будь-яких складних життєвих обставинах знаходила саме в написанні ікон. Особисто вона перед початком роботи над ликом святих приступає до Сповіді та Причастя. Мисткиня переконана, що у своєму житті завжди відчуває Божу присутність.

Capiv1Capiv4

Щодо художнього мистецтва, то Людмила завжди намагається освоїти нові техніки: барельєф, настінний та мастихинний живописи. Каже, найбільше любить працювати з аквареллю. А ще вона вміє виготовляти сита і наносити різні малюнки.

“Розмальовую сита та решета. У селі Липовиця з давніх часів розвинуто мистецтво решетарства. Працюю над орнаментом, який буде притаманний для нашого села в розписі сит. Вірю, що колись зроблю бренд села і про Україну та моє рідне село почують також і за кордоном. А ще мрію видати книжку з власними віршами, яких налічується понад сто та ілюстрації до них”, – наголосила художниця.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору