Щоденне використання SPF – це не лише про красу, а й про здоров’я. Що можна попередити використовуючи сонцезахисний крем?
Повідомляє Інформатор.
За даними Національного канцер-реєстру протягом 2023 року було зафіксовано 2648 нових випадків злоякісної меланоми шкіри, 647 людей від цієї хвороби померли. Вплив ультрафіолетового випромінювання напряму пов’язаний з 80–90% випадків раку шкіри. Як зазначають в дослідженні The National Center for Biotechnology Information для того, щоб запобігти виникнення небажаних хвороб варто користуватись сонцезахисним кремом, який блокує ультрафіолетове випромінювання та діє як важливий засіб профілактики раку шкіри, а також сонячних опіків та фотостаріння шкіри.
Сонцезахисні засоби працюють як щит проти шкідливого ультрафіолетового (УФ) випромінювання сонця. У їх складі є два типи фільтрів: хімічні та фізичні. Хімічні фільтри поглинають УФ-промені й перетворюють їх на тепло, тим самим зменшуючи шкоду для шкіри. Фізичні фільтри працюють як дзеркальце — відбивають або розсіюють промені до того, як ті потраплять у глибокі шари шкіри.
Цифра, вказана на пляшках із сонцезахисним кремом, вказує, скільки ультрафіолетового випромінювання від сонця потрібно, щоб крем став неефективним. Отже, що вищий SPF, то більш захищена ваша шкіра. Експерти зазвичай рекомендують наносити сонцезахисний крем за 20-30 хвилин до виходу на сонце, щоб шкіра встигла його добре поглинути. Управління з продовольства і медикаментів США рекомендує наносити для ефективного захисту приблизно шість чайних ложок сонцезахисного крему. Це оптимальна кількість для покриття обличчя та тіла дорослої людини середнього зросту. Проте, як показують дослідження, більшість людей використовують значно меншу кількість, ніж потрібно, тому рівень захисту в реальному житті часто нижчий, ніж вказано на упаковці.
Рекомендують регулярне використання сонцезахисного крему з SPF 30 або вище для людей усіх типів шкіри. Нещодавні експериментальні дослідження показали, що сонцезахисний крем залишається на шкірі з бажаним SPF протягом 8 годин після одноразового застосування. Повторно його наносити рекомендують після занурення у воду, тертя від одягу та потовиділення.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08