Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

Калуське озеро серед чотирьох безпечних місць для літнього відпочинку на Прикарпатті

Озеро

Згідно з інформацією Держпродспоживслужби, Калуш та ще три місця безпечні для літнього відпочинку біля річок та озер на Прикарпатті, проте не для купання.

Ділиться Інформатор, посилаючись на сайт Суспільне Івано-Франківськ.

В Івано-Франківській області безпечними для масового відпочинку визначили чотири місця. Проте купатися рекомендовано лише в одній водоймі. Про це Суспільному повідомила Леся Семанчук, начальниця управління державного нагляду щодо дотримання санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Серед місць, які визнані безпечними для відпочинку, є:

  • міське озеро на вулиці Гетьмана Мазепи в Івано-Франківську;
  • озеро Молодості у туристичному комплексі “Буковель” в селі Поляниця;
  • міський пляж на лівому березі річки Дністер у Галичі;
  • озеро в міському парку культури й відпочинку імені Івана Франка в Калуші.

Ці зони рекомендовані для відпочинку, але не для купання, зазначає Леся Семанчук. Лабораторні дослідження водойм у цих місцях наразі не проводилися.

Щодо дозволених для купання місць, у Держпродспоживслужбі рекомендують купатися лише в озері Молодості у Поляниці. За словами Лесі Семанчук, фахівці перевірили якість води в цій водоймі, і результати лабораторних досліджень підтвердили її відповідність санітарним нормам.

Леся Семанчук пояснює, що в Івано-Франківську та Галичі облаштовані лише відпочинкові зони. Там встановлено біотуалети, урни, лавки, лежаки, є пісок. У Калуші ж пропонують катання на катамаранах та човнах.

Вона додає: “Якщо власники цих водойм, тобто органи місцевого самоврядування, схочуть й ініціюють проведення лабораторних досліджень води, і вона відповідатиме гігієнічним вимогам, тоді можна буде їх рекомендувати для купання. Наразі там встановили таблички, на яких зазначено: “Купатися заборонено“”.

З її слів, працівники Держпродспоживслужби в області надіслали листи до територіальних громад щодо перевірки водойм. Леся Семанчук зазначила, що їхні управління та відділи зверталися з рекомендаційними листами до громад, аби ті проводили лабораторні дослідження води поверхневих водойм у місцях масового відпочинку людей, оскільки це передбачено гігієнічними нормами. Проте, за її словами, поки що від громад не було жодної ініціативи.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору