Обробка тварин, зокрема, собак і котів, від бліх та кліщів, є актуальною задачею для господарів чотирилапих, особливо в теплий період року. Регулярна профілактика та лікування цих паразитарних інвазій дозволяє уникнути серйозних захворювань та забезпечити хороше здоров’я для домашніх улюбленців.
Пише Інформатор.
Які існують методи обробки та як індивідуально обрати їх, Інформатор дізнавався у ветеринарної лікарки Софія Петришак із Калуша.
— Скажіть, чому обробка домашніх улюбленців від кліщів та бліх настільки є важливою?
— Це, насамперед, захист від небезпечних захворювань. Відомо, що паразити переносять бабезіоз, дирофіляріоз, бореліоз, анаплазмоз, а також збудники алергічних дерматитів та анемій, є джерелом зоонотичних захворювань, небезпечних для людини. Обробку також варто зробити, щоб провести профілактику зниження імунітету, адже паразити послаблюють організм і знижують ефективність вакцинації, викликають втрату ваги, апетиту, погіршення стану шерсті. А ще, це вплив на довкілля та безпеку в домі. Паразити можуть залишати яйця на меблях, тканинах і килимах. А це, і захист дітей та осіб із ослабленим імунітетом, бо паразити легко передаються через шерсть або слину тварини.
— Існують екто та ендопаразити. Розкажіть детальніше про них.
— Ектопаразити — це зовнішні паразити, які живуть на поверхні тіла тварини: блохи, кліщі, воші, волосоїди, мікроскопічні кліщі (Sarcoptes, Demodex). Ендопаразити — це внутрішні паразити, що мешкають у шлунково-кишковому тракті, крові або органах тварини: глисти (нематоди, цестоди, трематоди), кокцидії, лямблії, дирофілярії.
— Як часто обробляти?
— Блохи, кліщі варто обробляти щомісяця. Глисти та гельмінти — кожні 3 місяці, дирофілярії щомісяця (в сезон), кокцидії, лямблії за показанням.
Зазначу, що схему підбирає ветеринар з урахуванням особливостей тварини. Цілий рік треба проводити обробку тварин. Кліщів менше коли на вулиці 0 градусів і нижче чи коли є сніг. Якщо ж снігу нема і на вулиці +1 кліщі будуть. Аналогічно і з блохами.
— Які препарати використовують?
— Це краплі на холку, таблетки або жувальні таблетки, ін’єкційні засоби, нашийники з тривалою дією, комбіновані препарати для захисту від ендо та ектопаразитів одночасно. Наостанок хочу наголосити, що паразити — невидимий ворог, який шкодить здоров’ю улюбленця та власника. І саме регулярна профілактика є найкращим способом убезпечити тварину, уникнути ускладнень та зберегти комфорт удома. Адже, піклуючись про свого хвостатого друга – ми піклуємося і про себе.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08