На Івано-Франківщині стартувала регіональна інформаційна кампанія “Яскраві вироби — темні наміри”, яка має на меті зменшити вплив агресивного маркетингу тютюнових виробів для нагрівання (ТВЕНів) на підлітків та молодь.
Пише Долинський відділ Калуського РВ ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ”, передає Інформатор.
За останні роки у світі та в Україні спостерігається стрімке зростання популярності ТВЕНів — новітніх нікотинових пристроїв, які часто просуваються як “менш шкідлива альтернатива” традиційному курінню. Особливо тривожить тенденція зростання їх вживання серед підлітків, для яких ці вироби подаються як модний атрибут або “безпечна звичка”.
Яскравий дизайн, смаки з ароматом фруктів, а також активна реклама в соціальних мережах — усе це є частиною продуманої маркетингової стратегії тютюнових корпорацій, яка цілеспрямовано орієнтована на молодь.
ТВЕНи — це не іграшки, а нікотинові вироби, які викликають залежність і шкодять здоров’ю. Барвистий дизайн — пастка, створена для того, щоб привернути увагу підлітків. Тютюнові компанії заробляють на здоров’ї та залежності молодого покоління, адже такі яскраві вироби – мають темні наміри.
Ключовою метою даної кампанії є розвінчати маркетингові міфи про їх “безпечність” чи “стильність” та підвищити обізнаність молоді, батьків, педагогів і громади щодо ризиків ТВЕНів.
Працівники Долинського відділу центру контролю та профілактики хвороб впродовж навчального року в навчальних закладах громад проводили просвітницькі заходи серед вихованців закладів щодо формування здорового способу життя без шкідливих звичок. Адже саме сьогодні формується те, яким буде здоров’я нації завтра.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, чому підлітки курять і як сигарети стають привабливими.
У незалежних дослідженнях йдеться, що нікотин, який може входити до складу електронних сигарет, окрім того, що викликає залежність, має інші негативні наслідки для здоров’я: впливає на розвиток плоду під час вагітності, може сприяти виникненню серцево-судинних захворювань, є стимулятором розвитку пухлин та особливо небезпечний для дітей і підлітків, оскільки має негативні наслідки для розвитку мозку та нервової системи.
Зазначається, що небезпечним є і регулярне використання ароматизованих рідин, особливо солодких: багато з цих рідин є подразниками, що призводять до запалення та захворювань дихальних шляхів, можуть сприяти розвитку пухлин, роблять організм сприятливим до вірусних захворювань тощо.
Проте, ринок ТВЕНів (тютюнові вироби електричного нагрівання) та електронних сигарет зростає. І юні курці частіше віддають перевагу саме електронним сигаретам. Поширеність їх вживання серед підлітків та молодих людей в Україні викликає серйозне занепокоєння. За даними Глобального опитування молоді щодо вживання тютютну, 18,4% підлітків віком 13-15 років є споживачами е-сигарет. Але це дані 2017 року, тобто на сьогодні ця цифра може бути значно загрозливішою.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08