У спеку зростає ризик теплових травм. Перегрів може бути небезпечним і навіть загрожувати життю. Як уникнути теплового ураження та чого не варто робити?
Ділиться Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.
Особливо вразливими до теплових ударів є діти, яких залишають у транспорті або на сонці, та підлітки, що займаються спортом. У спекотні дні важливо не лише стежити за питним режимом, а й вчасно розпізнати ознаки перегріву, аби вчасно надати допомогу.
Для того, щоб уникнути теплового ураження необхідно одягати у спеку легкий одяг із натуральних тканин і обов’язково прикривати голову панамкою. Уникайте перебування на сонці з малюками до року, особливо з 10:00 до 15:00. Світлошкірі діти більш чутливі до сонця, тому їм потрібен додатковий захист.
Перед виходом на вулицю наносьте сонцезахисний крем із фактором SPF не менше 25–30, оновлюйте його кожні 2 години та після купання.
Для засмаги без шкоди для здоров’я перші сонячні ванни повинні тривати тривати 5–6 хвилин, згодом — до 10 хв. Засмагати слід 2–3 рази на день із перервами в тіні.
Категорично не можна при тепловому ураженні змащувати обпечену шкіру спиртом, вазеліном, маслом чи жирними мазями — це погіршує стан і уповільнює загоєння. Окрім цього не варто наносити спреї та мазі з бензокаїном — можуть викликати алергію. Також не варто проколювати пухирці, що утворились у результаті теплового ураження. Якщо вони луснули самі — варто обробити місце маззю з антибіотиком і накрити стерильною серветкою або чистою хустинкою.
Щоб вберегтися від перегрівання, крім захисту одягом, не забувайте пити достатньо води та відпочивати в прохолоді. При підозрі на теплове виснаження або тепловий удар необхідно якомога швидше охолодити потерпілого.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08