Навіть на перший погляд чиста вода може приховувати небезпеки. Якщо купатися в річках, озерах чи ставках без належної обережності — можна інфікуватися.
Пише Долинський відділ Калуського РВ ДУ “Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ”, передає Інформатор.
Лептоспіроз — це бактеріальна інфекція, яка передається через воду, забруднену сечею інфікованих тварин (найчастіше — гризунів). Може спричинити жар, біль у м’язах, ураження печінки та нирок.
Лямбліоз — паразитарне захворювання, що передається через ковтання зараженої води. Викликає біль у животі, діарею, нудоту.
Кишкові інфекції (ешерихіоз, сальмонельоз, ротавірус тощо) — купання у воді, куди потрапили фекалії (навіть у мізерних кількостях), може спричинити гострі розлади травлення.
Грибкові захворювання шкіри — після купання в брудній воді може з’явитися свербіж, почервоніння, лущення — це сигнал про можливе зараження грибком.
Отит (запалення вуха) — попадання забрудненої води у вуха може викликати зовнішній або середній отит, особливо у дітей.
Шкірні паразити — можуть спричинити так званий “водяний свербіж” — алергічну реакцію на паразитів, які пробують проникнути в шкіру.
Як захиститися?
- обирайте офіційно дозволені місця для купання
- не пірнайте та не купайтесь після дощів — вода в цей час може бути особливо забрудненою
- уникайте ковтання води під час купання
- після води обов’язково прийміть душ
- якщо маєте відкриті рани чи подряпини — уникайте купання
Слідкуйте за дітьми — вони особливо вразливі. Вода — джерело життя, але лише тоді, коли вона безпечна. Бережіть себе та насолоджуйтеся літом з розумом.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08