Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

На Прикарпатті лікарі за одну госпіталізацію провели 4 операції 79-річному чоловіку

Операція

 

Богдан Максимович, котрий у минулому займався футболом і не мав проблем зі здоров’ям, зіткнувся з головокружіннями та непритомністю, що призвело до серії з чотирьох операцій.

Ділиться Інформатор, посилаючись на допис КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”.

За одну госпіталізацію лікарі Центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) провели 4 успішні операції 79-річному Богдану Саляку. Сьогодні чоловік добре себе почуває, і стан його здоров’я перебуває під постійним моніторингом медиків, хоча зовсім нещодавно він був на межі життя і смерті.

Богдан Максимович родом із Стрийського району Львівської області. До ЦМКЛ, як зазначають рідні пацієнта, вони звернулись за рекомендаціями, а також з довірою, адже раніше кардіохірург Тарас Гудзенко вже оперував одного з їхніх родичів.

Пацієнт розповідає, що за все своє життя майже ніколи не хворів. У минулому займався футболом і не мав якихось проблем зі здоров’ям. Втім, восени минулого року його стан погіршився. Він пригадує, що під час роботи на городі у нього почалося головокружіння. Він ще дійшов до літньої кухні, а далі втратив свідомість. Пам’ятає вже, як лежав на підлозі, потім йому трохи полегшало.

Операція

Але через деякий час, пригадує Богдан Максимович, головокружіння знову розпочались. Він розповідає, що падав і непритомнів постійно та всюди: і на подвір’ї, і в хаті. Судинний хірург, професор Ростислав Сабадош, провів операцію із заміни уражених атеросклерозом сонних артерій на штучний судинний протез (алопротезування цих артерій). Лікар повідомив, що за рахунок атеросклеротичних бляшок у пацієнта було звуження початкового сегменту внутрішньої сонної артерії більш ніж на 90% та протяжне звуження верхньої половини загальної сонної артерії більш ніж на 50%. Невиконання такої операції загрожувало Богдану Максимовичу розвитком гострого ішемічного інсульту.

Далі пацієнта оперував кардіохірург Тарас Гудзенко, здійснивши протезування аортального та декальцифікацію мітрального клапанів серця. Тарас Гудзенко розповів, що таким чином вони ліквідували стеноз. Втім, на ранньому післяопераційному періоді, коли пацієнт уже сидів/ходив, у нього розвинувся посткардіотомний синдром з тампонадою серця. Відбувалося накопичення рідини в порожнині перикарду, що призводило до стиснення стінок серця. Тому провели ургентну операцію з ліквідації цієї рідини. Після цього оперативного втручання пацієнт став себе набагато краще почувати.

У зв’язку із віком, Богдан Максимович весь час потребував зовнішньої кардіостимуляції, оскільки в нього була блокада серця і воно не могло самостійно працювати. Лікарі вжили всіх засобів для того, щоб відновити пацієнтові синусовий ритм. Ці спроби виявились невдалими. Медики пояснюють, що у хворого була повна атріо-вентрикулярна блокада (припинення проходження імпульсів від передсердь до шлуночків серця).

Тому після того, як Богдан Максимович реабілітувався, інтервенційний кардіолог Уляна Келеман успішно провела йому в ЦМКЛ четверту операцію з імплантації кардіостимулятора.

Операція

Виписали пацієнта з ЦМКЛ 17 травня. А зовсім нещодавно задоволений і щасливий пацієнт у колі рідних відвідує лікарів для профілактичних оглядів.

Мені тут допомогли і я дуже вдячний медикам за це. Вже, як раніше, не втрачаю свідомість і навіть можу потрохи ходити по хаті за допомогою палиці чи гуляти в себе на подвір’ї“, — каже Богдан Максимович.

Лікарі відзначають, що показники обстежень пацієнта у нормі і свідчать про ефективність проведених йому операцій.

Ми щиро радіємо, що наші медики змогли допомогти Богдану Максимовичу одужати і бажаємо йому міцного здоров’я та довгих років життя“, — зазначили у Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківської міської ради.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору