Власникам домашніх тварин варто знати, що серед різних методів захисту від небажаного розмноження та низки захворювань стерилізація є найефективнішою та найпоширенішою методикою у світі. Саме стерилізація є відповідальним вибором кожного власника і дозволяє підтримувати здоров’я тварин.
Пише Інформатор.
Багато людей й досі бояться стерилізувати своїх улюбленців. Часто через дописи необізнаних людей в інтернеті або поради знайомих, власники домашніх улюбленців вагаються стерилізувати чи ні домашнього улюбленця. Інформатор дізнавався у ветеринарної лікарки Софія Петришак із Калуша, що з цього правда і що варто знати власникам тварин.
— Більшість людей вважає, що тварина має народити хоча б один раз. А ще кажуть, вона стане нещасною без потомства. Це правильно так думати?
— Звичайно, що ні. Це не потрібно ні фізично, ні психологічно. Навпаки — ризики хвороб (пухлин, ускладнень) зростають після пологів. Стерилізація до першої тічки — найкраща профілактика. Кішок і маленької породи собак можна стерилізувати до першої тічки, собаки вагою понад 25 кг після 18 місяців. Якщо це безпритульні тварини, то тут вже не важливо, головне не можна стерилізувати в момент тічки і ще 2 місяці після її завершення.
Тварина не страждає від того, що не має потомства. Це людські здогадки. Нашим улюбленцям потрібні не кошенята, а спокій, турбота про них і смачна миска. Про кількість щороку залишених кошенят та цуценят ми можемо лише здогадуватись, як бачимо, притулки для тварин переповнені. Сама операція є досить безпечною для тварин та добре вивченою, але кожне хірургічне втручання пов’язане з певним ризиком.
— Чи правда, що від стерилізації тварина згодом набирає вагу?
— Стерилізація тварин може подовжити їм життя у середньому на декілька років і суттєво зменшує ризик появи злоякісних пухлин та низки інших захворювань вашого улюбленця. Крім того, стерилізація дозволяє вберегти їх від втеч з дому у сезон статевої охоти. Це особливо важливо для тварин, що мешкають у великих населених пунктах, де велика кількість безпритульних тварин можуть бути носіями хвороб.
Так, може змінитися обмін речовин, але все залежить від харчування та активності. Якщо не перегодовувати і гуляти — вага залишиться в нормі.
— Багато людей вважають, що стерилізація це дорого і складно, а ще це жорстоко…
— Жорстоко — це коли сотні безпритульних тварин вмирають на вулицях. Стерилізація, насамперед, це турбота, не жорстокість. Це шанс на краще життя без болю й стресу. Хочу наголосити, що у багатьох містах є програми безкоштовної або пільгової стерилізації. Операція нескладна, триває 20-30 хвилин. Відновлення після неї всього декілька днів під наглядом. Стерилізація є ефективним та безпечним способом зниження ризиків надмірної популяції вуличних тварин та покращення здоров’я домашніх улюбленців. Якщо не плануєте розведення тварин, то кращого вибору як стерилізація — немає.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08