Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

Що варто зробити з кущами полуниці у липні, щоб ягода давала великий врожай

vysa

Щоб полуниця давала великі та соковиті ягоди, важливо регулярно видаляти її вуса. Після збору врожаю, тобто саме зараз, важливо провести масштабне видалення всіх зайвих пагонів.

Пише Інформатор.

Липень – найкращий час для обрізки вусів полуниці. Після того, як ягода перестає плодоносити, вона починає активно працювати над розмноженням, випускаючи численні вуса.

Інформатор дізнавався, коли і як правильно робити процедуру з обрізки вусів. Мешканка села Нижнього Струтина Наталія Бігун поділилася з нами власним досвідом. Жінка каже, що обрізка вусів допомагає рослинам направляти всі поживні речовини на формування плодів, а не на розростання. Вона переконана, довгі пагони на яких формуються дочірні розетки, тобто маленькі кущики з листям і корінцями, у липні після плодоношення необхідно повністю видаляти.

“Вуса з’являються під час активного росту, від червня до серпня. Це такий природний спосіб розмноження рослини. Кожен вус – спроба полуниці створити нові, молоді кущі для наступних сезонів. Але ці вуса не завжди приносять користь. Якщо їх не контролювати, то заберуть у рослини поживні речовини та послаблять плодоношення. Тож питання обрізати чи ні залежить від цілей. Звичайно, якщо хочете виростити нові кущі для посадки або грядки з полуницею старше 4 років або потрібно насадити нові рослини, то тоді вуса залишайте. В такому випадку дочірні розетки, тобто ще молоді, сильні рослини, замінять старі кущі, яким 3-4 роки”, – рекомендує господиня.

Для тих, хто хоче мати крупну ягоду і не планує розмножувати та збільшувати площу посадку, на цей час варто вже почати обрізати вуса. Пані Наталія таку процедуру вважає як дієтою для полуниці. Обрізка вусів допомагає рослині спрямовувати енергію на ягоди, а не на зайві, довгі пагони. Каже, якщо залишати вуса, то полуничний кущ витрачатиме сили на їх формування, а це призведе до дрібних ягід наступного сезону, слабкого росту рослини і навіть хвороб.

Якщо пропустити обрізку вусів після періоду плодоношення полуниці, саме тоді коли вона завершує плодоношення і  готова відпочити, то її можна ще зробити до кінця серпня. Але не пізніше, щоб не ослабити рослину перед зимовим періодом.

Нагадаємо, раніше ми писали, як правильно підживити полуницю цибулевим лушпинням та борною кислотою, а також, що варто зробити з кущами у березні.

Чим корисний настій із кропиви для городини і як його приготувати  – читайте тут.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору