Під час роботи в лісі з подрібнювачем гілок чоловік зазнав травми — частково відсікло вказівний палець лівої руки. Після інциденту він самостійно подолав близько 40 хвилин шляху до лікарні, щоб отримати медичну допомогу.
Ділиться Інформатор, посилаючись на допис
У ЦМКЛ лікарі пришили палець пацієнтові після важкої виробничої травми. Чоловік постраждав під час роботи з подрібнювачем гілок, коли порушив техніку безпеки. Внаслідок цього йому відрубало вказівний палець на лівій руці. Попри серйозність травми, він не запанікував.
“Залишив все у лісі і пішов додому. Племінник надав мені першу домедичну допомогу. Обробив палець рідиною на основі спирту та перемотав його бинтом“, — говорить пацієнт.
На момент інциденту чоловік перебував у Богородчанському районі. Дістатися до міської клінічної лікарні йому довелося приблизно 40 хвилин. Пацієнт розповів, що родичі радили звернутись у ближчий медичний заклад, однак він вирішив їхати саме до ЦМКЛ, оскільки довіряє лікарям цього закладу: у січні йому тут уже робили операцію у хірургічному відділенні, а в березні він проходив лікування в урології.
Попри те, що у день травмування не було ургентного чергування, пацієнт скористався правом самостійно обирати медзаклад, у якому бажає отримати допомогу. У хірургічному відділенні ЦМКЛ зазначають, що травми, подібні до цієї, трапляються нечасто. Проте медики мають позитивний досвід у лікуванні подібних випадків.
Завідувач хірургічного відділення, заслужений лікар України Анатолій Богуш, та лікар-хірург Нестор Панчук повідомили, що палець у пацієнта не був повністю відсічений, а кровопостачання зберігалося. Саме тому прийняли рішення пришити палець. У ході операції вдалося відновити усі пошкоджені структури, зафіксувати кістку шпицею, і на даний момент функціональність пальця майже повністю відновлена. Він зможе виконувати всі необхідні рухові функції, як і до травми. Попереду ще реабілітація, але з часом пацієнт зможе повернутися до своєї роботи.
Під час операції лікар-анестезіолог Олександр Степаненко застосував одну з сучасних методик — регіональну анестезію, суть якої полягає в блокуванні нервових закінчень у зоні ураження.
“Ми ідентифікували нерви пошкодженої ділянки та заблокували цю ділянку майже на добу. Така анестезія призводить до швидкої активізації пацієнта. Це один з методів регіональних анестезій, який ми останнім часом запроваджуємо. Після їх застосування пацієнт не потребує відновлення після операції“, — говорить лікар.
Зараз пацієнт регулярно приходить на перев’язки до хірургічного відділення. Він дякує лікарям за надану кваліфіковану допомогу та відзначає, що періодично ще відчуває біль.
“Деколи ще є біль в пальці“, — говорить чоловік.
Лікарі запевняють, що це — нормальне явище у подібних випадках. При належному догляді та завершенні реабілітації пацієнт зможе повноцінно працювати у своїй професії.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08