Стрілки, які виростають на часнику, не варто намагатись витягнути зсередини, оскільки це пошкодить рослину. А от виламувати їх потрібно. Тоді урожай часнику буде кращим.
Як правильно видаляти стрілки на часнику — Інформатор зібрав добірку порад.
Стрілки часнику — це пагони, які виростають з головок цієї рослини. Їх видаляють, щоб часник краще ріс і формував більші головки. Робити це краще на молодій рослині, але, якщо не встигли — можна і на більш зрілій.
Отож, витягування стрілки зсередини може пошкодити внутрішню частину рослини. Якщо в отвір почне потрапляти волога, сміття або пил, то головка може загноїтися і зовсім пропасти.
Стрілку краще виламувати або обсікати. І робити це слід, коли вона вже підросла сантиметрів на п’ять. В такому розмірі її буде зручно захопити. Краще не чекати, поки стрілка закрутиться у кільце і стане грубою, бо увесь цей час вона даремно тягнутиме з рослини поживу.
Ламати стрілку радять на 2–3 см нижче від самого суцвіття, щоб не пошкодити верхній молодий листок, від якого відбувається живлення рослини. Якщо забираєте стрілки в уже більш пізньому періоді росту рослини, то можна скористатися ножицями, садовим секатором або ножем. При цьому важливо пам’ятати, що видаляти стрілки потрібно на висоті 1-2 см від основи.
Підрізати стрілки часнику краще у теплий сонячний ранок, щоб зрізи мали час підсохнути. Це значно знизить ризик інфікування рослин та дасть можливість часнику швидко відновитися. Поливати та підживлювати рослину у цей день не рекомендовано. краще перенести ці процедури на наступний день.
Як тільки видаляється стрілка, часник починає направляти весь свій потенціал саме в зубки, а не в повітряну бульбочку. Це й потрібно для гарного врожаю.
До слова, деякі господині розповідають, що обрізані з часника стрілки насправді є дуже смачними.
“Ріжу на шматочки по 5-6 см і тушкую на вершковому маслі. Смакота. Нехай сховається та спаржа, яка коштує понад 400 грн/кг”, — поділилась з Інформатором господиня з Рожнятівщини.
До теми: Часник проти застуди: чи справді він допомагає?
Раніше ми ділились посівним календарем на липень 2025 року.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08