Лімниця — одна з найпопулярніших природних зон відпочинку в Калуській громаді. У теплу пору року її береги щовихідних збирають сотні людей: хтось приїздить на пікнік, хтось — скупатися, інші просто шукають прохолоди. І щороку з початком літа повертається дві постійні теми: сміття та якість води.
Пише Інформатор.
Контейнери: де вони вже стоять
За інформацією начальника Управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тараса Фіцака, цього літа сміттєві контейнери встановлені у таких точках:
- у Пійлі біля річки;
- біля озера при в’їзді в Калуш зі сторони Пійла (вивозиться цілий рік);
- на локації “Верби” в Хотіні (2 ящики);
- на “Бетонці” в Підгірках;
- на “Дубах” у Вістовій;
- у Студінці.
Ці локації обирали з урахуванням популярності серед населення та доступності для техніки, адже сміттєвози не можуть заїжджати у важкодоступні або лісисті зони. Контейнери обслуговує комунальне підприємство “Еко-Прикарпаття” і вивезення сміття здійснюється раз на тиждень.
Читайте також — Сівка у центрі Калуша змінила колір та почала неприємно пахнути | ФОТО
Також управління ЖКГ готове розглянути пропозиції мешканців щодо нових місць для розміщення контейнерів. Втім, комунальні служби наголошують: установити контейнер можливо тільки там, де техніка може його обслуговувати регулярно. Тому частина популярних місць для купання залишаються без смітників.
У місцях, де смітників немає, єдиний відповідальний варіант — забрати сміття з собою. За словами працівників ЖКГ, дедалі більше людей так і роблять, що свідчить про зростання громадянської свідомості.
А чи безпечно купатися?
Питання якості води в Лімниці турбує багатьох, особливо батьків з дітьми. Державна установа “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” надала нам офіційну інформацію. Як повідомили в установі, 16 червня 2025 року Калуський структурний підрозділ центру провів дослідження проб води з річки Лімниця у селах Добровляни та Вістова. Проби перевіряли на санітарно-мікробіологічні показники. Результат позитивний: якість води відповідала державним гігієнічним нормативам, затвердженим МОЗ. Тобто вода в цих точках — придатна для купання.
Разом з тим, фахівці наголосили, що офіційні місця для купання мають визначатися органами місцевого самоврядування і погоджуватися з санітарними службами. На Лімниці, нагадаємо, таких офіційно облаштованих пляжів наразі немає.
Анастасія Лісовська,
студентка Львівського національного університету ім. І. Франка
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08