Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Цього літа у ворога менше шансів залишити українців без світла надовго, — “Укренерго”

Цього літа у ворога менше шансів залишити українців без світла надовго, — "Укренерго"

Спека та масове використання кондиціонерів збільшують навантаження на енергосистему на 25%. Чи стала енергосистема цього літа стійкішою або ж українців чекає хвиля літніх вимкнень світла?

Про це пише Інформатор, покликаючись на інтерв’ю РБК-Україна з головою правління “Укренерго” Віталієм Зайченком.

Із весни виробництво електроенергії з відновлюваних джерел відчутно зросло. Зокрема, це стосується сонячної генерації – як промисловими електростанціями, так і панелями, які встановили у себе побутові споживачі та бізнес. Водночас, в атомній генерації триває планова ремонтна кампанія.

“Зараз ми перебуваємо в одній із низьких точок генерації на АЕС, мінімум очікується за кілька тижнів – у другій половині липня та на початку серпня. В цей же період можливий пік літнього споживання через збільшення температури повітря.

Це стандартна літня історія – споживання зростає через кондиціонування повітря у побутових та офісних приміщеннях. Якщо говорити про спекотні дні, то споживання може вирости на +25% до того рівня, що ми маємо зараз”, — сказав експерт.

За його словами, якщо період високих температур буде короткостроковим (2-3 дні), то принципово це не вплине на роботу енергосистеми. Якщо ж — цілий тиждень високої температури, то це вже матиме вплив.

Віталій Зайченко додав, що Україна має чим покрити пікове споживання у спекотні періоди, але треба враховувати, що енергосистема працює під ударами, вони продовжуються. Тому споживач має допомагати енергосистемі – обмежувати користування потужними електроприладами у пікові години (зранку та ввечері).

“За відсутності ворожих ударів, ми маємо високі шанси працювати без обмежень. Але ворог абсолютно розуміє, як спроектована наша енергосистема. Він не має даних щодо розподіленої генерації, хоча намагається отримати цю інформацію, і у прифронтових регіонах, ми вже мали влучання БПЛА по нових невеликих енергоустановках”, — додав він.

“Якщо будуть масовані атаки по генерації, потрібно буде балансувати енергосистему. Це можливо за рахунок обмежень та відключень”, — також сказав голова правління “Укренерго”.

Загалом він стверджує, що Ццого літа ситуація значно легша, ніж влітку 2025 року, бо є більше розподіленої генерації, нові електростанції будуються із другим рівнем захисту, більша захищеність підстанцій як “Укренерго” так і операторів систем розподілу (обленерго – ред.), тому графіки звичайно можливі, але вони будуть не такі тяжкі, як взимку.

ФОТО ілюстративне/pexels.com

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору