Похапцем, ризикуючи життям, тисячі українців тікають з осель, але не покидають своїх тваринок. Бути цілковито готовим – неможливо. Однак, завчасно організувати все необхідне нам під силу. Що варто покласти до тривожної валізки своєї тварини, – розповідає UAnimals.
Поширює Інформатор.
Пройдімося по списку:
- Переноска. Люди перевозять тварин у різний спосіб: в пластмасовх переносках, спеціальних екстрених рюкзаках. Головний критерій – доступ до кисню та комфортність транспортування.
- Корм. Запаси їжі варто передбачити мінімум на 3 тижні. Якщо ви плануєте евакуюватись за кордон, дорога може зайняти багато часу через великі черги, тож корму візьміть з собою якнайбільше корму.
- Вода. Запасіться окремою пляшкою води для тварини. Для того, аби було зручно поїти тварину, можна скористатися мисочкою чи пластиковим контейнером.
- Документи. Зберіть всі документи, які маєте на тварину: внутрішній паспорт, міжнародний паспорт, ветеринарний паспорт.
- Ветеринарна аптечка. Першочергово, орієнтуйтесь на стан здоров’я своєї тварини та запасіться усіма ліками, які ваша тварина потребує в звичайному житті. Також до ветаптечки варто покласти препарати від нудоти, харчового отруєння, алергії, жарознижувальні. Найкраще – порадитись зі своїм ветеринаром та узгодити із ними вміст аптечки.
- Повідок. Як для собаки, так і для кота краще взяти повідок, оскільки тварина рано чи пізно втомиться від постійного перебування в переносці. Найкраще взяти повідок, який одягається на тулуб, аби тварина не вислизнула з нього у випадку стресу.
- Засоби для прибирання. Запасіться пакетами та вологими і сухими серветками.
- Улюблена іграшка. Для тварини евакуація – не менш стресова ніж для людини. В тяжкі моменти тварину можна відволікати іграшкою або обіймами.
Про що варто подбати перед евакуацією?
- Зробіть тварині необхідні щеплення.
- Повісьте на нашийник адресник з контактами опікуна тварини.
- Обговоріть із рідними, що будете робити з домашнім вихованцем у разі надзвичайної ситуації.
Бережіть себе й своїх пухнастиків. Все буде Україна.