Інформатор Калуш

ГРОШІ

НБУ: Ліміт на зняття готівки в Україні з рахунків у іноземній валюті збільшено

Керівництво держави усіма силами намагається підтримувати своїх громадян, також не забуваючи й про важливість реформ які наблизять нас до ЄС. 

Повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу НБУ.

Тепер щоденний ліміт на зняття готівки виріс з 30 тис. грн до 100 тис. грн. Також цей ліміт поширюється і на зняття валюти за кордоном із рахунків в іноземній валюті, що відкриті в українських банках.

Щоденний ліміт у 100 тис. грн на зняття коштів в Україні з рахунків в національній валюті лишається чинним. Натомість за кордоном зняття валюти з гривневих рахунків обмежено лімітом у 100 тис. грн на місяць. Відповідні уточнення покликані запобігти виведенню капіталу за кордон у значних обсягах.

Нацбанк рекомендує використовувати безготівкові розрахунки.

Ці зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень.

Також Національний банк обмежив загальним лімітом у 100 тис. грн (у еквіваленті) на місяць:

  • переказ коштів на рахунки фізичних осіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника та отримувача (P2P-перекази);
  • здійснення операцій із використанням платіжних карток для придбання активів, які безпосередньо конвертуються (обмінюються) на грошові кошти та належать до операцій quasi cash.

Серед таких операцій: поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо.

Розраховуватися картками українських банків за товари та послуги в торговельних мережах та Інтернеті можна без обмежень, як в Україні, так і за кордоном.

Крім того, Нацбанк розширив перелік винятків до заборони, що стосується переказів за кордон, валютними операціями резидентів із виконанням зобов’язань, які забезпечені державною гарантією.

Також дозволено купувати іноземну валюту на умовах “форвард” за форвардними договорами, що були укладені до 23 лютого 2022 року (включно) з дотриманням визначених умов.

Софія Сіренко

Нагору