Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Які калушани не будуть мобілізовані?

Як би сильно не хотілося б захищати рідну землю з автоматом в руках, чи керувати справжнім Байрактаром, все ж таки існує певний і досить великий ряд хвороб, з якими не вийде служити в армії. 

Інформатор повідомляє, з якими недугами чоловікам не служити у мирний час, та що змінюється під час воєнного стану.

Очолює список —  туберкульоз. З ним не можна служити ні в мирний, ні у воєнний час. Проте, якщо хвороба подолана, службу в армії у воєнний час визначають індивідуально.

Інфекційні хвороби – органів травлення та шкіри (кишкові, вірусні інфекційні хвороби ЦНС, педикульоз, гельмінтози, ураження шкіри та слизових). У воєнний час призовники, що перенесли ці хвороби, мають статус обмежено придатних до служби.

Призовники із вродженим чи набутим сифілісом у мирний час не служать однак у воєнний їхня придатність служити визначається медкомісією.

Чоловіки з іншими інфекційними хворобами, що передаються статевим шляхом, допускаються до служби після повного одужання.

Пацієнти з ВІЛ служити не можуть в обох випадках. Якщо вірус безсимптомний – це вирішують індивідуально.

Невиліковні онкопацієнти не придатні до військової служби. Якщо хворобу подолано чи вона у стані ремісії –  обмежено придатні у воєнний час.

Пацієнти з доброякісними пухлинами непридатні до служби. Можливість служити для тих, у кого значних порушень через хворобу немає, визначають індивідуально.

Пацієнти після терапії чи операції відправляють на лікування, вони тимчасово непридатними навіть у період воєнного стану.

Непридатними до служби під час воєнного стану пацієнти з тяжкими формами вірусних гепатитів. Але якщо ж хвороба не порушує функцій важливих органів, то призовник придатний до служби.

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку є люди з швидко прогресуючими зі значними порушеннями функцій захворюваннями крові. Інші — обмежено придатні до служби у воєнний час, якщо не знаходяться на лікуванні.

Особи з різко вираженими стійкими розладами психіки, шизофренією не придатні до служби взагалі. Всі інші — обмежено придатні у воєнний час. Ті ж, хто мав стійкі компенсації наслідків гострого захворювання головного мозку або закритої черепно-мозкової травми є придатними до служби у ВСУ. Так само, як і призовниками з розладами психіки через прийому психотропних препаратів.

Хвороби нервової системи. Пацієнти з енцефалітами, гострими менінгітами, мієлітами, внутрішньочерепними, внутрішньохребтовими абсцесами, енцефаломієлітами, системними атрофіями, дегенеративними хворобами, паралітичними синдромами, церебральним паралічем,  хворобою Паркінсона, дистоніями (крім вегетосудинної), розсіяним склерозом, гідроцефалією та токсичною енцефалопатією у гострій фазі та із швидким прогресом не придатні до служби. Якщо ж хвороба прогресує повільно, то такі особи обмежено придатні у час війни.

Епілепсія, епілептичний статус, розлади сну, мігрень при частих нападах не дають права служити. Якщо напади нечасті, то призвати можуть  у час війни.

Призовники з хворобами ендокринної системи, розладами харчування та порушенням обміну речовин обмежено придатні. Все залежить від стану організму.

Умовно придатні до служби під час воєнного стану люди, які мають виражені анатомічні зміни або вади положення повік, орбіти, кон’юнктиви зі значними порушеннями зорових або рухових функцій на обох очах.

Якщо ж немає порушення зорових або рухових функцій очей, то людина до служби придатний в обох випадках.

Не служитимуть люди із різко вираженим прогресуючим зниженням зорових функцій або частими загостреннями на обох очах, відшаруванням та розривом сітківки на обох очах, глаукомі обох очей, стійкому паралічі рухових м’язів очного яблука за наявності диплопії.

Також не придатні до служби у ЗСУ пацієнти із короткозорістю або далекозорістю будь-якого ока в одному із меридіанів більше 12,0 дптр або астигматизмом будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 6,0 дптр.

Також не беруть в армію тих, у кого гострота зору одного ока нижче 0,1 або око не бачить зовсім. Не придатні до службі і пацієнти, в яких відсутнє очне яблуко при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гострота зору обох очей 0,2 і нижче.

Людина з глухотою або ж глухоніма служити не може.

Пацієнти з гемороєм є непридатними чи обмежено придатними до служби і у воєнний час.

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку люди із діагнозами серцева недостатність II-Б-III стадії, гіпертонічна хвороба III стадії, ішемічна хвороба серця з серцевою недостатністю II-Б — III стадії, інфаркт головного мозку, інсульт, стеноз, емболія, тромбоз, аневризма прецеребральних, сонної, хребтової артерій або аорти, церебральний атеросклероз із значним порушенням функцій.

Стійкі порушення роботи системи кровообігу внаслідок  перенесених флебіту, тромбофлебіту, тромбозу ворітної вени, емболії та тромбозу інших вен; варикозного розширення вен нижніх кінцівок; варикозного розширення вен стравоходу, мошонки, яєчка, тазу, післяфлебітичного синдрома; неспецифічного лімфаденіта, наслідків хірургічних втручань також є причиною легальної відмови від служби в армії.

Озена та гнійний синусит під час воєнного стану не є перешкодою до служби. Пацієнти з такими захворюваннями є обмежено придатними до служби.

Не можуть служити в армії люди з хронічним бронхітом, емфіземою, хронічною обструктивною хворобою легенів, пневмоконіозом, бронхоектатичною хворобою, легеневим альвеолярним протеїнозом, хронічними пневмонітами, ідіопатичним фіброзуючим альвеолітом, гемосідерозом, хворобами плеври, хронічними гнійними та некротичними хворобами, абсцесом легенів та середостіння, піотораксом, що як наслідок мають значні порушення функції зовнішнього дихання. Це стосується і пацієнтів з тяжкою бронхіальною астмою.

Якщо у призовника відсутні 10 і більше зубів на одній щелепі або вони замінені знімним протезом, відсутні 8 кутніх зубів на одній щелепі або ж відсутні 4 кутні зуба на верхній щелепі з одного боку та 4 кутні зуба на нижній щелепі з другого боку, то така людина все одно може бути солдатом у воєнний час. У мирний час – ні.

Перешкодою до служби будь-коли можуть стати щелепно-лицьові аномалії (крім вроджених), включаючи аномалії прикусу зі значними порушеннями дихальної, нюхової, жувальної, ковтальної та мовної функцій.

Люди з такими хворобами, як езофагіт, гастрит, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, гастродуоденіт, апендикс, хвороба Крона, інвагінація, виразковий коліт, паралітичний ілеус, дивертикулярна хвороба, непрохідність кишківника,  синдром подразненого кишківника, запор, мегаколон, хвороби заднього проходу та прямої кишки, перитоніт, спайкова хвороба, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки не служать.

Значні порушення від алкогольної хвороби печінки, токсичного ураження печінки, печінкової недостатності, хронічних гепатитів, фіброзів та цирозів, а також холециститу, холангіту, панкреатиту позбавляють пацієнтів права служити у ЗСУ.

Придатність до військової служби із значними порушеннями функцій внаслідок гриж різного типу визначається індивідуально медкомісією.

Звільняються від служби люди, що мають тяжкий нефротичний синдром, хронічний первинний пієлонефрит, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, нефропатії, ниркову недостатність, гідронефроз, піонефроз, вторинний пієлонефрит, сечокам’яну хвороба, інші хвороби нирки і сечоводу, зморщену, малу нирку, набуту кісту нирки, цистит, хвороби сечового міхура, невенеричний уретрит, стриктуру уретри зі значними порушеннями функцій нирок.

Гіперплазія простати, аденома, фіброаденома та міома простати, запальні та інші хвороби простати, гідроцеле та сперматоцеле, перекручування яєчка, орхіт та епідидиміт, чоловіча безплідність, надмірна крайня плоть, фімоз і парафімоз, лейкоплакія статевого члена, баланопостит, що мають тяжкі наслідки та заважають нормальному функціонуванню сечостатевої системи дають право не йти в армію.

Хвороби молочної залози (доброякісна дисплазія, фіброкістозна мастопатія, солітарна кіста, аденоматоз, фібросклероз, ектазія проток, гіпертрофія молочної залози, мастодинія, атрофія молочної залози) та малого тазу у жінок (сальпінгіт і офорит, запальна хвороба матки, запальна хвороба шийки матки, інші запальні хвороби жіночих тазових органів, хвороби бартолінової залози, інші запальні хвороби піхви і вульви) також дають право не служити.

Якщо хвороби не порушують роботу органів дуже сильно, то такі пацієнти можуть бути визнані обмежено придатними до служби у воєнний час.

Повністю звільняють від служби і в мирний і у воєнний час такі діагнози як  дифузний нейродерміт (атопічний дерматит) з поширеною ліхеніфікацією шкірного покриву, пухирчатка звичайна, герпетиформний дерматит. Усі інші захворювання дозволяють призивати таких пацієнтів у воєнний час на службу.

Важкі форми артритів та артрозів, синдром Фелті, ревматоїдний васкуліт, хвороба Стілла, ревматоїдний бурсит, псоріатичні та ентеропатичні артропатії, ювенільний артрит, подагра, кристалічні артропатії, поліартеріїт вузликовий та споріднені стани, некротизуючі васкулопатії, гранулематоз Вегенера, синдром Такаясу, системний червоний вовчак, дерматополіміозит, системний склероз, сухий синдром Шегрена, хвороба Бехчета, дифузний еозинофільний фасцит, що викликають значні порушення функцій пошкоджених органів, позбавляють права служити.

Від служби в армії звільняються пацієнти з важкими формами набутих деформацій та дефектів пальців кисті, стопи, кінцівок, важкою плоскостопістю, фібробластичними порушеннями, що викликають важкі порушення рухальних функцій.

Люди з ампутованими кінцівками до певного рівня, а також важкими формами хвороб хребта (кіфоз і лордоз, сколіоз, остеохондроз хребта, спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків, інші дорсопатії) також непридатні.

Наостанок про вроджені аномалії, недостатній фізичний розвиток та травми. Придатність травмованих із значними порушеннями функцій органів до війська часто обмежена. У деяких випадках, коли травма призвела до значного порушення функцій органів, людина стає непридатною до служби в ЗСУ.

Вроджені вади та аномалії дозволяють не служити в армії у воєнний час тільки якщо вони особливо сильно виражені та заважають нормальній життєдіяльності людини.

Нагору