Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Цікаві великодні традиції народів світу

Святкування Великодня не має жодних стандартів, тому кожен народ має власні цікаві звичаї та обряди.

Повідомляє Інформатор.

Наприклад, у Болгарії люди виготовляють багато різних глиняних горщиків із хорошими побажаннями та скидають їх з верхніх поверхів будинків на знак перемоги над злом. А кожен бажаючий може взяти собі кусник цього горщика додому на щастя. Писанки тут дозволено фарбувати тільки у Чистий четвер, а на святковому столі повинні бути баранина та червоне вино.

У Фінляндії у цей день також святкують прихід весни. Напередодні свята фіни садять в горщики жито або траву. Коли з’являються перші пагінці, вважається, що вони приносять до домівки весняні барви та настрій.

Для шведів великоднім символом є не яйце, а саме курча. Тому тамтешні жителі прикрашають ними свої домівки. Крашанки вони роблять з картону, а всередину кладуть цукерки.

Колись в Італії напередодні Великодня по домівках розносили палаючий факел – вогонь із церкви, однак сьогодні на місце цієї традиції прийшли феєрверки. Фото:

Крім писаних великодніх яєць, у німців є інші символи свята. Наприклад, пасхальний кролик, який начебто приносить дітям фарбовані яйця. Саме Німеччина – батьківщина цього символу. Іще є пасхальне дерево, яке прикрашають яйцями. Крім того, в Німеччині досі існує старовинний звичай – традиційна кінна хода.

У США  святкують Великдень по-різному, оскільки вона – багатонаціональна країна. У багатьох містах тривають великодні вуличні ходи. Існує традиція: діти приходять до Білого дому з кошиками розфарбованих яєць і беруть участь у змаганні – хто далі прокотить яйце вниз по галявині. Традиційний великодній стіл американців такий: шинка, картопля, фруктовий салат і овочі. Символом Великодня в Америці вважають лілію.

Святкування Великодня в Іспанії починається з ранкової служби і закінчується святковою вечерею з фарбованими яйцями і пирогом. Весь тиждень до Великодня в Іспанії триває Семана Санта – як у нас Страсний тиждень. У цей час багато закладів закриті. Вулицями проходять процесії, учасники яких одягаються в незвичайний одяг. Фото: 

Вадим Оксенчук

Нагору