Інформатор Калуш

ВЛАДА

Самі винні…уряд скасовує нульове мито

Уряд підбив підсумки свого нововведення на час воєнного стану й не дорахувався у бюджет країни понад 10 мільярдів гривень податків. Суттєвий аргумент повернути мито, правда?

Розповідає Інформатор, посилаючись на Економічну Правду.

Про таке рішення йдеться в урядовому законопроєкті №7418 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування” на сайті Ради.

У пояснювальній записці йдеться, що без сплати митних платежів оформлюють автомобілі преміумкласу вартістю понад 1 млн грн.

“В умовах воєнного стану, коли Україна має консолідувати всі доходи для боротьби з агресором, запровадження пільг на імпорт товарів, які не є товарами першої необхідності та одночасно бюджетоформуючими, має бути переоцінено та переглянуто”, – зазначили в уряді.

Законопроєктом пропонується відновити оподаткування, яке було скасовано:

  • для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи;
  • для підприємств, що не сплачують ввізне мито;
  • для транспортних засобів, що ввозяться громадянами.

Акцентується, що у результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком і ПДВ до бюджету не надійшло 13 млрд грн; ввезено більш як 119 тис. автомобілів, непоодинокі випадки ввезення авто преміумкласу.

Водночас пропонується звільнити від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома).

У квітні повідомлялось, що у пільговому режимі, який скасовує сплату мит на ввезення низки товарів, було ввезено понад 19 тисяч авто – це спричинило проблеми для ввезення гуманітарної допомоги.

Нагору