Калуш До сайту

Я не хворий, я метеочутливий — що робити коли почуваєшся кепсько?

Хоч на календарі досі літо, по погоді стає зрозуміло, що незабаром настане осінь. Настрій природи за вікном нестримно змінюється й інколи по кілька разів за день. Багато кому такий примхливий настрій калуської погоди точно не до душі, особливо, якщо організм дуже чутливий до змін. Що таке метеочутливість, як врятувати своє самопочуття і не наробити біди своєму здоров’ю —

розповідає Інформатор.

Атмосферний тиск підступна штука. Він може змінюватись не тільки через пори року, але і через сонце, дощ та вітер. Комусь у вітряну погоду заважають мігрені, у когось від різкого потепління скаче тиск, а хтось непритомніє в транспорті перед майбутньою грозою. Чому так? На думку багатьох медиків, всі ці реакції обумовлені порушеннями в роботі судин, а точніше у функціонуванні так званих барорецепторів.

Барорецептори – це чутливі нервові закінчення кровоносних судин, що вловлюють найменші зміни кров’яного тиску і рефлекторно регулюють його рівень. Головне завдання барорецепторів — адаптувати тиск всередині організму до мінливих настроїв атмосферного тиску.

Здорові люди й маленькі діти зазвичай ці процеси не помічають, а от люди більш зрілого віку, чий організм зношений, стомлений поганими звичками, нездоровим способом життя, вживанням ліків, чи обтяжений поганою спадковістю сповна відчувають коливання тиску.

У відповідь на коливання атмосферного стовпчика ми отримуємо різкий стрибок внутрішнього тиску, в результаті чого починається головний біль, запаморочення, шум у вухах, нудота, озноб, депресивні стани. Особливо сильно погіршується самопочуття метеочутливих людей в ті дні, коли атмосферний тиск підвищується або знижується дуже різко.

Медики охрестили це метеочутливістю.

Як підкоригувати своє самопочуття якщо ця “болячка” вас настигла?

Остап Микитюк