Зі зрозумілих усім причин, останнім часом на дорогах немає освітлення, а подекуди й світлофори виходять з ладу. Це спричиняє не тільки дискомфорт для пішоходів та водіїв, але й часто призводить до сумних наслідків. Що потрібно робити, що вберегти своє життя? Дотримуватися правил та рекомендацій.
Інформатор зібрав для вас декілька лайв-хаків.
Що треба знати: пішоходам про водіїв
У будь-якому місті, незалежно чи велике, чи мале, у випадку повної темряви є достатньо обтяжуючих чинників, які впливають на увагу водіїв:
- Велика кількість автомобілів, які сліплять зустрічним фарами. “Налаштоване“ на темноту око водія більш вразливе до зустрічного світла, ніж на освітленій вулиці.
- Велика кількість автомобілів, запаркованих вздовж вулиць. Поява людини з-за такої машини найбільш небезпечна.
- Непрацюючі світлофори. Якщо найбільш напружені перехрестя виявляються раптом нерегульованими, і патрульні вчасно не замінили собою світлофори, трафік перетворюється на справжній хаос.
Тому пішоходам на неосвітлених вулицях варто триматися якомога далі від проїзної частини і переходити дорогу лише там, де водії їх можуть очікувати.
Що треба знати: пішоходу про засоби небезпеки
Усі поради пішоходу стосуються його помітності на дорозі:
- Виходьте на дорогу для переходу лише після того, як переконаєтесь, що водії вас бачать.
- Враховуйте, що за наявності двох зустрічних транспортних потоків водії можуть погано бачити пішоходів.
- Майте на одязі, взутті чи сумці світловідбиваючі елементи (флікери). На темній дорозі ефективні світловідбиваючі пристрої можуть врятувати життя. Без них на неосвітленій вулиці водій може не побачити людину вчасно.
- При переході вулиці замість флікера можна тримати у руці телефон з увімкненим ліхтариком, спрямованим у бік машин.
- Не стійте близько до проїзної частини на тротуарі. У темряві неуважний водій, засліплений зустрічними фарами, може “загубити” край проїзної частини й виїхати на тротуар.
Насправді дуже важливо мати на собі світловідбивні елементи. Слід пам’ятати, що гальмівний шлях у різних авто різний.
Наприклад у нічний час людину в чорному одязі, водій з увімкненими фарами помітить її на відстані до 20-ти метрів. Водночас якщо на пішоходові білий одяг, у темряві він видимий за півсотні метрів. А зі світловідбивальними елементами людина стає помітною вже на 130-метровій відстані.
Такі елементи можна придбати окремо, зокрема, у спортивному магазині чи канцтоварах. Ціни на різний гаманець, і вибір великий: жилетки, рюкзаки, флікери – підходить усе те, що буде помітним у темряві. Щодо Калуша, ми писали про це у матеріалі Безпека вночі: де купити світловідбивальний одяг?
“Застосовувати світловідбивальні елементи на верхній частині тулуба, особливо, що стосується дітей, – це в обов’язковому порядку. Голова або верхня частина тулуба. Тобто, той рівень, який видимий водієві”, – рекомендує перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції Олексій Білошицький.
Обов’язок носити світловідбивні елементи на неосвітленій ділянці у нічну пору був ще із 2020-го року. Тоді уряд вніс відповідні зміни до Правил дорожнього руху. А нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про штрафи для пішоходів, які йдуть узбіччям дороги чи переходять її без світловідбивачів. Але патрульні закликають дбати про свою безпеку незалежно від того — буде покарання чи ні. Бо ціною недбалості може стати власне життя.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com.