Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

“До вечора почнуть працювати АЕС і це значно скоротить дефіцит”: Міністр енергетики про блекаут

Вчора всі атомні електростанції вимкнулись, що спричило блекаут української енергосистеми. До вечора сьогоднішнього дня ситуація має покращитись.

Розповідає Інформатор з посиланням на Економічну Правду.

“Вчора насправді відбувся блекаут нашої енергосистеми внаслідок ракетних обстрілів які відбулися. Ситуація дуже складна, але н о 4 ранку ми змогли об’єднати енергосистему, і вона зараз працює як єдина”, – заявив міністр Герман Галущенко.

Він додав, що вже заживлені об’єкти критичної інфраструктури по всій країни і обсяг генерації збільшуватимуть протягом дня.

“Ми розраховуємо, що до вечора (четверга) почнуть працювати АЕС, віддавати електроенергію в мережу, і це значно скоротить дефіцит. Це вперше, коли одночасно були вимкнені всі чотири АЕС”, – розповів Галущенко.

Зараз ключове для АЕС, продовжив він, це отримувати електроенергію для власних потреб, що є питанням ядерної безпеки: коли АЕС працює на дизель-генераторах, є ризики для норм та вимог ядерної та радіаційної безпеки.

Відтак всі АЕС якнайшвидше підключили до української енергосистеми, що дасть їм змогу у четвер знову видавати електроенергію в мережу. Винятком є Запорізька АЕС, яка продовжує працювати на дизель-генераторах.

У разі, якщо повторних обстрілів не відбудеться, до кінця дня енергетики зменшать дефіцит в енергосистемі й українці зможуть повернутися до планових відключень.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору