Калуш До сайту

Попереджений — озброєний | Як вберегти себе від ВІЛ/СНІД?

33 роки тому, у 1988 році, Всесвітня організація охорони здоров’я  оголосила про створення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом і обрала для цього дату — 1 грудня. Відтоді, щороку, сотні мільйонів людей по всьому світу беруть участь в акціях, які покликані привернути увагу до цієї, на жаль досі, не виліковної хвороби. 

Інформатор не стоїть осторонь, тому вирішили також нагадати про базову безпеку проти ВІЛ/СНІДу.

Зараз, через війну, може здаватися, що нас українців уже нічим не налякати, але це та хвороба, з якою слід бути максимально обачним і не “гратися в героїв”. На жаль, ВІЛ/СНІД проявляє себе далеко не одразу і не обирає за соціальним статусом, віком, професією чи фінансовим забезпеченням.

Станом на сьогодні в Україні з цієї хворобою живе понад 200 тисяч людей. Більше про стан ВІЛ/СНІДу в Україні можна дізнатися на сайті Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України. 

Як можна заразитися цим вірусом?

Тим часом найкращим методом передбачити вірус імунодефіциту людини все ще залишається систематичне тестуватися. Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Що раніше вірус знайдено, тим швидше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Здача крові на аналіз займає всього декілька хвилин. Це можна зробити безкоштовно у кабінеті “Довіра”, який знаходиться на території Калуської районної лікарні на вулиці Каракая,25, або в обласному центрі профілактики ВІЛ/СНІДУ в.Івано-Франківську на вул. Сагайдачного, 66.

Окрім того, є базові заходи безпеки, які можуть зберегти ваше здоров’я:

Трохи статистики: у Калуському районі станом на 01 жовтня цього року, зареєстровано та знаходиться під постійним наглядом  55 ВІЛ-інфікованих громадян. У 9 осіб ВІЛ поєднаний з гепатитом B, а туберкульоз виявлено у 37 осіб.

За 9 місяців у районі обстежено 2121 особа на виключення діагнозу ВІЛ-інфікування. Серед них обов’язковим обстеженням підлягали донори крові, вагітні жінки, пацієнти хворі на туберкульоз.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com.

Остап Микитюк